11. listopadu 2008 9:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hoši, hlavně klid!

Tijani zase válel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tijani zase válel. | foto: ČTK

PRAHA Klid, to je přesně to co nám občas chybí. A také sebedůvěra, přestože by člověk čekal po tom co předvádíme, že bude ze všech hráčů doslova tryskat. Pro ztrátu na jihu Čech není třeba nějak smutnit. Zároveň je potřeba říct: A dost!

 

 Nejde prostě i v tak náročném programu odehrát kvalitní jeden poločas. Nicméně věřím, že Karel to hochům od plic vysvětlí. Zase na druhou stranu, je to krásná představa, jak asi budou vypadat naše výsledky, až skutenčně budeme hrát naplno celou hodinu a půl.

Poloviční potěcho byl i fakt, že se trefili oba nejlepší střelci týmu. Tijani dokázal, že kdy při zápase neočumuje holky v hledišti, je zřejmě nejlepší konstruktivní záložník v lize. Necka zase dokázal, že góly dávat umí. Jen by mu měl kapitán Brabec vysvětlit, že po poločasové přestávce se mění strany.

O rumunském „zázraku“ proti diviznímu Zlínu se tu rozepisovat nebudu. Rád bych spíše vyjádřil svůj upřímný obdiv k tomu, jak České Budějovice pozorně sledovali náš Pohár UEFA a vzali si z něho dobrý příklad. Celkově Jihočeši působí jako boxer, který si v ringu nejprve nechá „pár vrazit“, aby se dostal do provozní teploty. Zároveň děkuji fotbalovému bohu, že tentokrát v podzimním čase hrajeme proti Žižkov doma a ne na jejich tankodromu.

autor má hlavu i srdce sešivané

M. Šroubek

Najdete na Lidovky.cz