Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hübschman proti Belgii nenastoupí. Hašek náhradníka nehledá

Sport

  15:23
PRAHA - Pouze osmnáct z devatenácti nominovaných hráčů může využít reprezentační trenér Ivan Hašek ve svém prvním utkání u kormidla národního týmu. Na srazu v Praze se mu sice hlásilo všech devatenáct povolaných fotbalistů, ale Tomáš Hübschman je zraněný a ve středečním přípravném duelu proti Belgii nastoupit nemůže. Zápas se bude hrát v Teplicích, kam mužstvo odjelo po společném obědě v hotelu Praha.

Ivan Hašek. foto: ČTK

Hašek se dnes oficiálně ujal týmu, který povede dočasně do konce špatně rozehrané kvalifikace mistrovství světa. "Máme před sebou jediný cíl - vyhrát všechny zápasy a postoupit na šampionát. To bylo to hlavní, co jsem hráčům dnes řekl, na další debaty bude čas v úterý dopoledne," uvedl svazový šéf, který v nejbližších týdnech bude plnit neobvyklou dvojroli.

Hübschmanovo zranění kolenního kloubu ho nepotěšilo, zadák Šachtaru Doněck prý na 90 procent nebude schopen ve středu hrát. "Ale dalšího hráče povolávat nebudeme, zůstaneme pouze v osmnácti," vysvětlil trenér, který nemá jasno ještě ani o tom, kdo bude při neúčasti Tomáše Rosického kapitánem. To se rozhodne až v úterý.

O prohřešcích z minula se možná bude mluvit také, ale Hašek se k nim již příliš vracet nechce. "Já nominovaným hráčům naprosto věřím a jsou zde proto, že si to zaslouží. Každý zápas pro nás bude nyní klíčový a věřím tomu, že jsou si toho naprosto vědomi," reagoval na dotazy ohledně disciplinárních poklesků některých hráčů v minulosti.

Více ho asi bude strašit, jak nahradí zraněného Rosického. "Tomáš je mimořádný hráč, ale pokud by nám chyběl, musíme umět ho nahradit," prohlásil Hašek, který zopakoval rozdělení kompetencí mezi trenéry: Michal Bílek povede tréninky a bude se spolupodílet na koučování, Luděk Klusáček bude sledovat soupeře, Karel Brückner bude konzultantem a poradcem ve všech otázkách.

Radost má nový trenér z toho, že se v úvodu sezony daří útočníkům. "Jsem rádi, že se prosazují. Ale skoro nejlepší by bylo, pokud by si nechali ty klíčové góly až na podzimní kvalifikační utkání," reagoval s úsměvem na připomínku, že se během víkendu trefili jak Tomáš Necid, tak Václav Svěrkoš a Milan Baroš na gól nahrál.

První momenty u reprezentace Hašek absolvoval bez větších zádrhelů, ani mediální tlak ho prý netrápí. "Myslím si, že nominovaní hráči a každý, kdo se pohybuje ve vrcholovém fotbale, tak tlak vyhledává a nemá s ním problém," odmítl, že by tlak médií mohl na mužstvo nepříznivě působit.

Autoři: ,

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...