8. srpna 2018 10:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hušbauer: Dokázali jsme si, že na Kyjev máme. Pokud budeme hrát stejně, postoupíme

Josef Hušbauer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Hušbauer. | foto: MAFRA

PRAHA Měl na paži kapitánskou pásku, věděl, že musí vzít odpovědnost na sebe. V 95. minutě se postavil k exekuci pokutového kopu a nemýlil se. Josef Hušbauer tak vyrovnáním na 1:1 zařídil Slavii do odvety 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev solidnější výchozí pozici. Po předvedeném výkonu ve druhé půli navíc věří, že sešívaní urvou za týden v Kyjevě postupový výsledek a postoupí do play off.

„V devadesáté minutě jsem kopal už dvě penalty, jednu jsem dal, jednu nedal. V poslední minutě to je vždy těžké, ale teď, když šlo o Ligu mistrů, tak to byla asi jedna z nejtěžších chvil,“ řekl osmadvacetiletý záložník novinářům po zápase.

Pepo, věřil jste si na penaltu, nebo jste na ní jako kapitán jít musel?
Když jde o Ligu mistrů, tak je to na psychiku trochu těžší, ale my jsme věděli, že máme jistou Evropskou ligu, to nás trochu uklidňovalo. Chtěli jsme si to i užít. Nějaká nervozita tam byla, ale já jsem si věřil a jsem rád, že jsem ji proměnil.

Brankář Dynama si však na míč sáhl, přesto jej vyrazit nedokázal...
Tušil jsem, že věděli, kam jsem v minulém kole penaltu kopal, a tak jsem na tréninku cvičil penalty na druhou stranu. Jenže mi to vůbec nešlo, a tak jsem si řekl, i když je jasné, že mi tam půjde, tak to tam kopnu. Jen s větší razancí. Když je razance větší, tak to má gólman vždycky těžké.

Sudí Pawson ukazuje na značku pokutového kopu.

Sudí Pawson ukazuje na značku pokutového kopu.

Je remíza podle vás spravedlivá?
Určitě lepší 1:1 než prohra, jsme rádi, že se nám to podařilo aspoň zkorigovat. Ale myslím, že za druhou půli jsme měli dát první gól my a vyhrát.

Ve druhé půli jste měli zápas pod kontrolou, pak jste ale inkasovali gól z ničeho...
Myslím si, že první půle byla vyrovnaná. Oni měli hned ze začátku velkou šanci, kde nás podržel gólman, my jsme zas měli nějaké závary. Druhou půli jsme už měli víc ze hry my a měli jsme i víc příležitostí. Škoda, že nám tam něco nepadlo, oni pak bránili výsledek a bohužel nám ke konci dali takový gól.

Jak jste gólovou situaci viděl z vašeho pohledu. K hráči, který na gól přihrál, jste měl nejblíž?
V jednu chvíli tam byly dva míče, rozehrávka se přerušila, ale druhý balon se rychle vrátil. Viděli jsme, že rozehrávající hráč stál nad míčem, a tak jsme čekali, že to rozhodčí znovu přeruší. Bohužel se hrálo, soupeř to dal za beky a byl z toho gól. Nechci to svalovat na rozhodčí, byla to naše chyba, měli jsme hrát a ne koukat na to, že jsou na hřišti dva míče. Měli jsme se chytnout s nabíhajícím protihráčem. Je to i moje chyba, taky jsem přestal hrát. Já i celý tým. Bohužel jedna chyba v takovém zápase vždycky bolí.

Jste prvním týmem v sezoně, který Dynamu v soutěžním zápasu vstřelil gól. Věříte proto, že to dokážete i v Kyjevě?
Věděli jsme, že hrají hodně u sebe v bloku a že bude těžké se tam dostávat. Chtěli jsme hrát na centry do vápna na Škodu. V prvním poločase tam nějaké byly, ale chodily pozdě, měli jsme to dávat dřív, dokud nebyli zformovaní. Druhou půli jsme se tam dostávali víckrát a měli jsme víc příležitostí.

Momentka ze zápasu Slavie Praha a Dynama Kyjev v zápase 3. předkola Ligy mistrů
Denys Boyko padá k zemi.

Navíc máte v hlavách i fakt, že pokud vypadnete, v evropských pohárech zůstanete... 
Jistá výhoda to je, nebyli jsme pod tlakovým tlakem, že v případě vyřazení půjdeme do dalšího předkola. Před zápasem to bylo uklidňující, ale když už jsme na hřišti, tak na to nemyslíme.

Na konci zápasu byly na hráčích obou týmů vidět velké emoce. Jak jste závěr viděl vy?
Až na ten konec byl férový. Až když jsme prohrávali, tak emoce byly větší.

S jakými šancemi na postup pojedete do Kyjeva?
Za tým můžu říct, že pořád věříme, tým je silný, dobře jsme vystřídali, přišli noví hráči, kteří oživili hru. Věřím, že máme na to, abychom postoupili.

Najdete na Lidovky.cz