5. července 2010 14:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hvězdného Zidana nechtějí pustit zpět do Evropy. Musí v Egyptě na vojnu

Mohamed Zidan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mohamed Zidan. | foto: Reprofoto

DORTMUND Bundesligový klub Borussia Dortmund může přijít o svého střelce Mohameda Zidana. Egyptský fotbalový reprezentant se doma léčil po operaci kolena a nečekaně dostal zákaz vycestovat zpátky do Německa, protože má narukovat na povinnou vojenskou službu.

"Doufám, že se vše do poloviny srpna vyřeší a že se bez něj egyptská armáda obejde," komentoval situaci okolo své hvězdy a jednoho z nejoblíbenějších hráčů klubu trenér Jürgen Klopp na webové stránce německého týmu. V Egyptě je vojna povinná, ale Zidan byl od ní dosud osvobozen jako jediný živitel své velké rodiny.

Nedávno však založil jednomu z bratrů obchodní firmu, takže se mu hned ozval vojenský úřad. "Nejdřív jsem tomu nechtěl věřit, ale situace je krajně nepříjemná. Snad brzy najdeme řešení," řekl manažer Dortmundu Michael Zorc.

Hráči Borussie zahájili o víkendu přípravu na novou sezonu, do níž by se Zidan po vážném zranění kolena každopádně zapojil nejdříve na podzim. Osmadvacetiletý útočník a dvojnásobný mistr Afriky odehrál v uplynulém ligovém ročníku za německý tým 27 zápasů, v nichž dal šest gólů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz