Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Diskuze

Infarktový závěr. Češi otočili duel s Anglií a postupují

Fotbalisté české reprezentace do 21 let v posledním zápase skupinové fáze mistrovství Evropy porazili stejně staré hráče z Anglie 2:1 a postoupili do semifinále, kde se střetnou se Švýcarskem. Na 1:1 přitom Češi vyrovnávali až v 89. minutě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Orlík

20. 6. 2011 14:34
Přeju to našim, ale

ale ty pindy komentátorů, hlavně Bitengla, ten mluvil, jakoby to bylo nad slunce jasnější, že to naši, v poslední minutě, vyrovnají, vždyť to byla taktika trenérů, kteří vědí, co dělají. Já osobně si myslím pravý opak. Sice ctím chlapce za to, že neupadli do nervozity, alespoň do viditelné ne, ale pokud by měl fotbal byl postaven na tomle základě, že tedy, nakonec, postoupíme, ale lidé na stadióně i u obrazovek tři čtvrtiny zápasu prochrápou, pak fakt není o co stát. To byl zase výkon na hranici katastrofy se Španěly. Tenhle způsob přístupu k fotbalu je přesně ten důvod, proč hýkáme nadšením, když na prvoligovém zápase u nás se v ochozech potací 5 tisícovek diváků na stadionu pro 20 tisíc lidí, přičemž běžné návštěvy jsou kolem 2 tisíc. Ano, to je ten důvod. Výsledek je vyzdvihován nad potěšení ze hry jak hráčů tak diváků. Se divím, že vůbec na to někdo chodí. Ze včerejšího zápasu bylo zřejmé, že naši hoši toho umí celkem dost, až na technicku s míčem, v tom jsou slabí jak kýbl čaje z jednoho pytlíku, ale že jaksi nemohou najít morálních sil k tomu, aby hráli rychle. To je ta naše nevýhoda, věčně omlouvaná tím, že náš fotbal je založen především na chytrosti. No, tu bych, tedy, fakt rád viděl. Jinak blahopřeju, ale výkon byl děsný. Mnohdy jsem nemohl pochopit, proč naši útočí na naši branku. Vizuálně to tak vypadalo.