1. listopadu 2011 11:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Íránští fotbalisté jsou na pranýři kvůli štípanci do zadku

Íránští fotbalisté jsou na pranýři kvůli štípanci do zadku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Íránští fotbalisté jsou na pranýři kvůli štípanci do zadku | foto: youtube.com

TEHERÁN Nevinně vyhlížející oslava gól ve íránské fotbalové lize vyvolala v islámské zemi skandál.

Dva reprezentanti z klubu Persepolis byli dočasně vyřazeni z týmu kvůli tomu, že štípli spoluhráče do zadku, když se mužstvo společně radovalo ze vstřelené branky.

Oba podle íránských médií kvůli "nemorální oslavě" přijdou o patnáct procent z platu. Kvůli aféře byl rovněž propuštěn dlouholetý manažer Persepolisu Mahmúd Chordbín.
Jako první se v sobotním utkání s týmem Damaš Gilan provinil obránce Muhammad Nosratí, který chytil za hýždě Šejse Rezaeího.

Ten ho později napodobil a štípl jiného hráče, jenž se podílel dalšího gólem na vítězství Persepolisu 3:2. Fotbalisté se za své jednání omluvili s tím, že šlo o legraci a nechtěli se nikoho dotknout. "Netušil jsem, kam moje ruka míří," kál se Nosratí, jehož čin o víkendu neustále neopakovala íránská televize. "Nosratí patří jedenáct let do reprezentace, ale neomlouvá ho, když takovýmhle způsobem naruší společenské a etické zákony," uvedl v prohlášení mluvčí Persepolisu.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.