24. prosince 2011 16:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Italský reprezentant Doni se přiznal k braní úplatku

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Reuters

ŘÍM Bývalý kapitán Bergama a záložník italské reprezentace Cristiano Doni se přiznal, že během působení týmu ve druhé lize ovlivňoval zápasy kvůli sázkám. Osmatřicetiletý fotbalista však současně uvedl, že vedení klubu, který v minulé sezoně postoupil do nejvyšší soutěže, o ničem nevěděli.

Doni byl mezi 17 lidmi, které policie v pondělí zatkla v rámci vyšetřování ovlivňování fotbalových zápasů kvůli sázkám. Po pěti dnech o samotě v cele se v pátek setkal s právníkem a podle agentury AP se při výslechu přiznal. "Ano, věděl jsem, že zápas Bergamo - Piacenza je zmanipulovaný. Souhlasil jsem s tím a vsadil jsem si," prohlásil Doni.

"Zkoušel jsem ovlivnit i utkání s Ascoli. Všechno jsem dělal jenom já, nejsem členem žádné organizované skupiny. A vedení klubu nevědělo o ničem," dodal. Bergamo zápas s Piacenzou vyhrálo 3:0, duel na hřišti Ascoli skončil 1:1.

Doni se stydí

Doni, který už v létě dostal kvůli korupci zákaz činnosti na tři a půl roku, ve své výpovědi zdůraznil, že nikdy nebral úplatky, aby jeho tým prohrál. "Dělal jsem to, protože z toho mělo prospěch i Bergamo. Vyhrávali jsme a mířili jsme za postupem. Nikdy bych si nevzal peníze od někoho, kdo by chtěl, aby můj tým prohrál," prohlásil.

Nyní prý Doni svého činu lituje. "Stydím se a nemůžu se na sebe ani podívat do zrcadla, protože v něm vidím bolest, kterou jsem způsobil rodině a fanouškům," uvedl.

ČTK, Lidovky.cz