Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Italský tisk: Češi už zdaleka nejsou tak silní jako před pár lety

Sport

  11:18
TURÍN - Italská média po úterním vítězství fotbalové reprezentace 2:1 nad českým výběrem slaví postup na mistrovství světa do Brazílie. Italové si ho podle nich za výkony v kvalifikaci zasloužili, naopak český tým v Turíně potvrdil, že už zdaleka není tak silný a nebezpečný jako před několika lety.

Čeští fotbalisté před zápasem s Itálií foto: Mafra - Michal Šula

"Itálie znovu předvedla, že má nad soupeři z kvalifikace lehce navrch. Zato Češi ukázali, že jsou skutečně velmi vzdálení tomu týmu, jímž byli ještě před pár lety. Nedokázali využít překvapivou výhodu, která přišla po Kozákově trefě, a v druhé půli podlehli tlaku modrých. V závěru, kdy hosté museli riskovat všechno, už byli schopní jen neplodně ohrožovat Buffona," napsala La repubblica.

K TÉMATU

Podle Corriere dello Sport nebyla první půle "nijak pamětihodná". "Modří vstoupili do hry povzbudivě a na začátku zápasu jasně dominovali. V 19. minutě ale Kozák úspěšně dokončil skvělou akci a Prandelliho výběr na chvíli ztratil jasnou mysl. I Balotelli měl zjevně smolnou chvilku a neproměnil dvě vyložené gólové šance," uvedl list. "V druhém poločase ale přišel obrat a Itálie si vydechla," dodal autor. Stampa označila Kozákův vedoucí gól za studenou sprchu. "Ale Prandelliho tým neztratil hlavu s dokázal reagovat," napsal deník.

Autoři: ,