Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Jablonec se vrátil do boje o nejvyšší příčky

18:23
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Jablonce zvítězili ve 24. kole první ligy v Mladé Boleslavi 2:1 a udrželi se v boji o nejvyšší příčky tabulky.

Hráč Mladé Boleslavi Tomáš Hrdlička (vlevo) a Anes Haurdić z Jablonce. foto: ČTK

O tříbodovém zisku rozhodli již v prvním poločase svými góly Lafata a Kovařík, za domácí až v nastaveném čase snížil Chramosta. Mladá Boleslav tak prohrála poprvé po třech výhrách, proti Jablonci se jí však tradičně nedaří. Naposledy ho porazila před více než třemi lety.

24. kolo

Mladá Boleslav - Baumit Jablonec 1:2 (0:2)
Branky: 90.+2 Chramosta - 28. Lafata, 45. J. Kovařík. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Kúdela, Mendy, Procházka, Sedláček, Kalina - Haurdič, Zábojník, Drsek. Diváci: 3451.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka: 34. Hubník. Rozhodčí: Královec - Gallo, Jiřík. ŽK: Hiedenreich, Bajer - Limberský. Diváci: 3370.

1. FK Příbram - 1. FC Brno 3:1 (1:1)
Branky: 22. Klesa, 53. Šmejkal, 72. Huňa - 42. Kalabiška. Rozhodčí: Adámek - Novák, Lakomý. ŽK: Plašil - Husár. Diváci: 3016.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:0 (1:0)
Branka: 44. Dočkal z pen. Rozhodčí: Mikel - Slavík, Tacina. ŽK: Papoušek, Vácha, Holeňák, Vojta - Stožický, Lukáš, Rosa. Diváci: 3728.

SK Kladno - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:1)
Branky: 53. Holub, 82. Tatanašvili - 20. Otepka. Rozhodčí: R. Hrubeš - Šterba, Teuber. ŽK: Holub, Novotný, Tatanašvili - Krob, Sedláček. Diváci: 1940.

Příbramští fotbalisté porazili ve 24. kole nejvyšší soutěže Brno 3:1 a přeskočili svého dnešního soupeře v prvoligové tabulce, kde nyní figurují na 10. místě. V utkání hraném v chladném sychravém počasí rozhodnul druhý poločas, v němž domácí vstřelil dva rozdílové góly. Za hosty vstřelil jediný gól Jan Kalabiška, kterého loni v létě Příbram odložila jako nepotřebného do druholigové Vlašimi.