Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Jablonec v deseti podlehl Boleslavi, odmítl tak jít do čela

19:53aktualizováno  21:12
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Jablonce prohráli v 14. ligovém kole s Mladou Boleslaví 2:3 a nevyužili šanci jít do čela tabulky. Baumit doplatil na vyloučení brankáře Špita, po němž proměnil penaltu Magera, a pak přidal druhý gól hostů Štohanzl. Domácí v deseti dvakrát snížili, nejprve ve 41. minutě Piták a po Nešporově trefě také Lafata, druhou prohru v sezoně už ale neodvrátili. Boleslav po premiérové venkovní výhře v ročníku veze tři body z Jablonec po šesti letech.

Jablonec - Mladá Boleslav (Nešpor) foto: ČTK

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Pro Jablonec se utkání od začátku vyvíjelo nešťastně. Po čtvrthodině musel kvůli zraněný střídat pravý bek Eliáš, horší okamžiky ale teprve měly přijít. Druhý tým tabulky sice v úvodu držel míč, k zakončení, natož šancím to ale nevedlo.

Jablonec - Ml. Boleslav 2:3

• Branky: 41. Piták, 76. Lafata - 25. Magera z pen., 35. Štohanzl, 74. Nešpor. Rozhodčí: Královec - Filípek, Marek. ŽK: Loučka, Piták - Johana, Magera, Nešpor, Bořil, Sivrič, Brunclík, Miller. ČK: 22. Špit (Jablonec). Diváci: 1612.
  • Jablonec: Špit - Eliáš (16. Vaněk), M. Kysela, Beneš, Novák - Kopic (24. Valeš), Loučka, Čížek (82. Třešňák), Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Kotal.
  • M. Boleslav: Miller - J. Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil (88. Ščuk) - Janíček, Brunclík - Mareš (46. Sivrič), Magera (59. Kúdela), Štohanzl - Nešpor.

Pak zničehonic přišla situace ve 22. minutě, která zcela změnila ráz zápasu. Domácí brankář Špit dostal těžkou malou domů, uklouzl a podrazil Nešpora, který mu vypíchl míč. Sudí Královec nařídil pokutový kop a navrch jabloneckého gólmana vyloučil. Trvalo tři minuty, že mezi tyče přišel náhradník z lavičky Valeš, hostujícího Mageru ale prostoje před penaltou nijak nerozhodily a chladnokrevně zavěsil. Oslabený Jablonec vypadl z tempa a ve 35. minutě inkasoval podruhé.

Štohanzl se šikovně otočil ve vápně a prostřelil Valeše. Gólem tak stylově oslavil 150. ligový zápas. Baumit se ovšem rychle vrátil do utkání. Kanonýr Lafata se ve 41. minutě změnil v nahrávače a jeho centr uklidil hlavou do sítě Piták.

Jablonec ožil a i v oslabení přitlačil soupeře. Hned po přestávce mohl srovnat Piták, který poslal míč kolenem těsně vedle poté, co při rohu promáchl brankář Miller. Na druhé straně podržel domácí Valeš po hlavičce střídajícího Sivriče, jinak ale pokračovali v tlaku oslabení Severočeši.

V 61. minutě se znovu chytal za hlavu Piták, jeho hlavička vyškrábl zpod břevna Miller. Baumit měl i smůlu, když Pitákův přízemní centr do vápna tečoval Johana a za hostujícím gólmanem zazvonila tyč.

Boleslav využívala přesilovku k rychlým brejkům do otevřené obrany a když v 74. minutě po centru ve skluzu zvýšil Nešpor, zdálo se, že je rozhodnuto.

Jenže Jablonec nic nevzdal a vzápětí snížil z dorážky jubilejním desátým gólem v sezoně Lafata. Heroicky hrající domácí nakonec sahali po bodu, zoufale bránící hosty zachránil po Kyselově hlavičce Miller.

Sobotní výsledky fotbalové ligy

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)
Branky: 30. a 50. Došek, 70. Daníček. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Hock. ŽK: Došek, Kerbr - Karlík, Rada, Jungr. Diváci: 4358.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: M. Paták - Košec, Hrabovský. ŽK: Mareš, Danoski - Halilovič, Strnad, Uškovič, Pávek.