6. října 2010 15:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Být před Slavií už není měřítko

Bohemians 1905 - Baník Ostrava. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians 1905 - Baník Ostrava. | foto: ČTK

PRAHA V minulé sezoně byl při naší spanilé jízdě za záchranou klíčovým mužem sestavy. Klokani dostávali minimum gólů, a když už náhodou vsítili dvakrát, byly z toho tři body.

Nyní ale brankář Radek Sňozík – zdá se – prožívá malou krizi. Ano, stále je oním mužem, který takřka v každém zápase chytí dva až tři jasné góly soupeře. Zároveň však svoji svatyni vydává v plen nepřátelům až příliš často. Jako teď v neděli v Boleslavi.

Tým hrál skvěle, naši chlapci vsítili dva nádherné góly, další šance přicházely jedna za druhou. Ale ten náš brankář! Nemohu se zbavit dojmu, že už první gól byl z kategorie laciných. To ale zdaleka nebylo všechno. Přišel druhý poločas a v něm už mizerie našeho kapitána dostoupila vrcholu. Jednoduchý centr – vyrovnání. Chramosta si šel pro penaltu – a dostal ji.

Každá penalta v nastaveném čase je přísná. A tahle boleslavská bolela dvojnásob. Přišli jsme kvůli ní o bod, i když jsme si zasloužili všechny tři. Situace v tabulce není jednoduchá, Slavii sice bezpečně držíme o skóre pod sebou, ale to dnes už není měřítko. Sešívaní jsou totiž letos schopni prohrát opravdu s kýmkoliv. Nezbývá než v reprezentační pauze potrénovat, hodit poslední neúspěch za hlavu a vlítnout na Liberec.

Tenhle zápas nás nakopne před duely s Olomoucí a Spartou. I z nich bychom měli nějaké body vydolovat. Jak ukázalo jejich pondělní střetnutí, jsou naši nejbližší soupeři střelecky takřka impotentní. Na výhru by tedy v obou případech měl stačit i jeden gól.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka