15. září 2010 17:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Napětí je klokaní specialita

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko / Jan Štohantl (uprostřed) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko / Jan Štohantl (uprostřed) | foto: ČTK

PRAHA Jak ubohého soupeře, jakým byla v neděli Příbram, potkáme do konce sezony už jen jednou. V jarní části sezony v Příbrami. Nezískat v tomto zápase tři body, to už by bylo lepší sestoupit rovnou. Naši chlapci napoprvé povinnost splnili a výsledek 1:0 je pro soupeře milosrdný.

Pravdou však také je, že klokani snad ani jinak vyhrávat neumějí. Držet fanoušky v každém zápase v napětí až do posledního hvizdu rozhodčího je jejich specialitou. V záři zasloužené výhry by neměly zůstat nepovšimnuty některé nepochopitelnosti, které klokanímu národu servíruje kouč Hoftych. Tou největší záhadou je (ne)postavení Škody v základní jedenáctce.

V neděli šel na hřiště už ve 40. minutě, i v dalších zápasech je nasazovaný na poměrně dlouhé časové úseky, ale proč nehraje od začátku?! Je to přece náš nejlepší forvard! Děje se v kabině něco, o čem nevíme? Další záhada už s trenérem nesouvisí (i když, kdo ví). V Edenu, zdá se, skončila množstevní sleva na pivo. Dosavadní praxe (jedna pinta za pětatřicet, dvě za padesát) už platí jen do úvodního hvizdu.

Ve spojení s protikuřáckým fašismem na tribunách se návštěva stadionu stává utrpením i pro opravdu tolerantní fanoušky. Ale zpět k fotbalu. Pohled na tabulku je z našeho pohledu ucházející: máme o pět bodů víc než zoufalí chachaři, jen o bod méně než impotentní sešívaní a o šest bodů zaostáváme za namyšlenými rudými.

Uspokojení ale není na místě. V dalších dvou kolech hrajeme s oběma tonoucími z Moravy a je třeba bodovat naplno.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka
  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz