27. dubna 2011 18:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu SPARŤAN: Co ukázal velikonoční Jozef

Sparta - Brno (Jozef Chovanec). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Brno (Jozef Chovanec). | foto: ČTK

PRAHA Na Velký pátek by se člověk neměl oddávat světským radovánkám, nýbrž zpytovat své svědomí a rozjímat o lidské pomíjivosti. Musíme poděkovat milované Spartičce, že nás v onen den nezahrnula marnými pamlsky. Její výkon při vítězství 2:0 nad Olomoucí byl vtělenou askezí. Rudí borci nám nedovolili propadnout povrchním a prázdným záchvěvům srdce a vedli nás k přemítání o věcech vyšších, které jsou nad námi.

Po prvním poločase jsme klidně mohli prohrávat 0:3, ale neprohrávali. Jaký jiný důkaz by pochybovači chtěli, že skutečně existuje třináctý Hráč Sparty, který nás stvořil a udržuje při životě?! Vždyť o stvoření sparťanů hovoří již Písmo svaté (viz Gn 1, 26), kde se rovněž dočítáme i o vzniku sešitých, olomoučáků, plzeňáků aj. (viz Gn 1, 25).

Náš Jozef GSM ukázal, o čem Velikonoce skutečně jsou, když prohlásil, že o přestávce nebyla v kabině žádná bouřka, nechtěl hráče kritizovat, nýbrž jim poradit a zklidnit je. Ano, milosrdenství a pokoj, toť letenské Urbi et orbi. Hlava nesmrtelného mužstva dostála svému titulu Eufemix Maximus, když náš výkon označila za "trpělivý". Unáhlená, tvrdá slova jsou pod jeho úroveň, nalomenou třtinu nedolomí…

Velikonoční duch, který díky Spartě zavládl, přemohl i mě. Chtěl jsem o hře sešitých v posledních zápasech napsat, že i poražené prase občas šibalsky zamrká, ale nenapíšu to. Jat milosrdenstvím jim pouze popřeji, aby jejich smrtelné křeče co nejdříve skončily a oni nalezli pokoj. Vždyť se může ukázat, že nám dopomohli k titulu, za což si nějakou blahovůli zaslouží.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Martin Čejka

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.