Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Kuchta chce kratší trest, proti pěti duelům za šlápnutí na brankáře se odvolal

Sparťanský útočník Jan Kuchta ošklivě fauluje libereckého gólmana Oliviera Vliegena v ligovém utkání. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Jan Kuchta a fotbalová Sparta se odvolali proti pětizápasovému trestu, který útočník dostal za vyloučení v prvním ligovém kole. Snahou klubu je, aby byl reprezentačnímu střelci distanc zkrácen.
  17:12

Už na čtvrtečním zasedání disciplinární komise, která mu za surovou hru zastavila činnost, se Kuchta obhajoval, že na libereckého brankáře Oliviera Vliegena na konci prohraného zápasu (1:2) nešlápl schválně.

Že neměnil dráhu svého pohybu a že z podobných situací střílí branky.

Disciplinárka se ale shodla, že sparťanský forvard mohl „setkání“ své kopačky s Vliegenovou hlavou zabránit.

„Žádným způsobem se o to však dle dostupných záběrů ani nepokusil. Šlo o nedovolený zákrok, který byl veden krajně bezohledným způsobem s vysokou mírou rizika vážného zranění protihráče,“ poznamenal předseda komise Richard Baček s tím, že se Kuchta dle regulí může proti verdiktu odvolat k Odvolací komisi FAČR.

O pár dnů později tak učinil, což agentuře ČTK potvrdil sparťanský tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Vyjádření odvolací komise se očekává do týdne. Pokud by Kuchtovi trest nezmírnila, má sparťan ještě další možnosti: po vypršení poloviny stopky může disciplinárku požádat o podmíněné odložení zbytku trestu, nebo dokonce o podmíněné prominutí.

V případě, že by Kuchtovi nevyhověla ani disciplinárka, chyběl by až do šestého kola a na trávníky by se mohl vrátit až na začátku září.

Kuchta se proti Liberci provinil těsně před závěrečným hvizdem, když se prodíral před soupeřova gólmana, ale nedokázal se protáhnout kolem stopera Filipa Prebsla. Brankář Vliegen ukryl míč v rukavicích, avšak v ten moment jej domácí fotbalista trefil kopačkou do hlavy.

Hlavní arbitr Ladislav Szikszay udělil Kuchtovi nejprve žlutou kartu, po upozornění kolegů od videa a svižném zhlédnutí záznamu verdikt upravil na přímé vyloučení.

Za surovou hru hrozilo Kuchtovi až šest zápasů a pokuta do výše 50 tisíc korun. První pětinu z trestu si odpykal v nedělním utkání v Českých Budějovicích, kde Sparta zvítězila 2:0.

Autoři: ,

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat