Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jankulovski: Pokud nepostoupíme na šampionát, končím

Sport

  16:08
PRAHA - Český fotbalový reprezentant Marek Jankulovski potvrdil, že případný neúspěch v boji o postup na světový šampionát 2010 v JAR bude znamenat konec jeho reprezentační kariéry.

Marek Jankulovski a Milan Baroš foto: ČTK

Na sraz národního týmu před závěrečnými zápasy kvalifikace s Polskem a Severním Irskem však přijel v dobré náladě a s chutí do fotbalu. I proto, že v poslední době v dresu AC Milán tolik nenastupuje. "Je pravda, že teď tolik nehraju. O to s větší chutí jsem ale přijel reprezentovat. Jsem tu proto, abych pomohl udělat maximum pro postup.

Nechci, aby to byl můj poslední reprezentační sraz," uvedl Jankulovski při dnešním křtu charitativního kalendáře na podporu basketbalistů na vozíčku.

Svůj záměr ukončit reprezentační kariéru v případě, že Češi nepostoupí na světový šampionát, si Jankulovski nerozmyslel. "Pořád platí, že pokud se nepostoupí, moje reprezentační kariéra končí. Už na to mám věk a chci se více věnovat i rodině. Až za dva roky bude EURO, už mi bude pětatřicet let, a to budu mít jiné plány," potvrdila dlouholetá opora národního týmu.

Jankulovski je však přesvědčen, že Češi se na mistrovství světa podívají. "Vím, že to není jen na nás, ale věřím, že teď uděláme potřebných šest bodů a zápas na Slovensku bude hrát v náš prospěch," připomněl situaci ve skupině, kde Češi potřebují k postupu do baráže dvě výhry a zároveň musejí fandit Slovensku, aby doma vyhrálo nad Slovinskem. "Už nemáme možnost opravy, musíme jít do toho naplno a věřit," dodal.

K postupu do baráže by Čechům prý mělo pomoci i to, že oba závěrečné zápasy hrají na domácí půdě. Nejprve v sobotu s Polskem na Letné a následně příští středu se Severním Irskem v Edenu. "Domácí prostředí nám určitě pomůže. Věřím, že bude vyprodáno a fanoušci nás poženou. Navíc klíčoví hráči mají formu, jako třeba Milan Baroš, a i to by mělo mluvit v náš prospěch," dodal levý bek.

Případný reprezentační úspěch by mu jistě pomohl vylepšit zatím nevydařený podzim v dresu AC Milán. Jankulovski nenastupuje tak často jako v minulosti, navíc italskému celku se po letních změnách nedaří ani výsledkově. "Změn bylo v létě hodně. Odešel trenér Ancelotti i opory jako Kaká, Beckham či legenda Paolo Maldini, který ukončil kariéru. Proto jsme věděli, že to bude těžké, ale nepředstavovali jsme si, že až tak moc," popsal situaci v klubu.

Milán se dostal pod palbu kritiky především za porážku v Lize mistrů s Curychem. "V dnešním fotbale ale není slabých týmů. Vždyť se Curych dostal do Ligy mistrů, a to něco znamená. Na druhou stranu je ale pravda, že klub jako AC Milán si podobné porážky nemůže dovolit," mínil Jankulovski.

O budoucnost trenéra Leonarda se ale neobává. "Dostal důvěru vedení a stojí za ním i hráči. Je to pro něj první velká trenérská zkušenost, ale je na něm vidět, že má do trénování velkou chuť," dodal.

Autor: