28. března 2010 12:18, aktualizováno  13:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jarolím má poslední šanci: když v Ostravě prohraje, ve Slavii končí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Zamyšlený Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zamyšlený Karel Jarolím. | foto: ČTK

PRAHA Pokud fotbalisté Slavie Praha neuspějí v pondělním ligovém utkání v Ostravě, trenér Karel Jarolím u týmu skončí. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil ředitel mistrovského klubu Petr Doležal.

Slavia prohrála předchozí dva zápasy, a když nebude bodovat ani s Baníkem, mužstvo by převzali trenér rezervy Miroslav Janů a sportovní ředitel klubu Michal Šrámek.

"S ohledem na momentální situaci, která neodpovídá naším cílům, jsme hledali nějaké řešení," řekl Doležal po nočním jednání zástupců Slavie, kteří začali situaci řešit v pátek po návratu předsedy představenstva Tomáše Rosena ze zahraničí.

"Máme před sebou tři zápasy se Spartou, z toho dva v Ondrášovka Cupu. Když ten zápas v Ostravě zvládneme, a já tomu věřím, tak trenér Jarolím se svým realizačním týmem sezonu dokončí. Ta změna by byla krajní situace," uvedl s tím, že Slavia musí v Ostravě vyhrát nebo alespoň remizovat.

Klíčový zápas

Slávisté prohráli poslední dvě utkání se Slováckem a doma s Libercem a v tabulce ztrácejí na vedoucí Spartu už dvanáct bodů. V pondělí je čeká Baník, který je v lize čtvrtý a má o osm bodů více.

"Ten zápas považujeme v lize za klíčový. Jde vlastně o šest bodů, kdyby nám i Ostrava bodově ještě více unikla, tak by to bylo zlé," řekl Doležal.

"Jsem přesvědčen, že v Ostravě uspějeme. Rozhodně bych nemluvil o nějakém ultimátu, ale jako o výsledku společné debaty," prohlásil Rosen.

Jarolím připustil, že je to trochu nestandardní situace. "Ale každopádně celý realizační tým i mužstvo uděláme vše pro to, abychom v Ostravě uspěli.

S nožem na krku

Právě takový zápas může všechno otočit, ať před zápasy domácího poháru či ligy," řekl kouč, jenž vede Slavii už pět let. "Nevnímám to tak, že hráči budou hrát za mě, ale v první řadě za sebe a klub," konstatoval.

Jarolím si prý připadá, že každý zápas absolvuje s nožem na krku. "Jen s tím rozdílem, že se k tomu ještě neudělala tisková konference. Tomu se ale nevyhne asi žádný trenér," řekl Jarolím.

"Na zápas Ostravou jsem se již připravovali i bez ohledu na dnešní resumé. Někdo se s tím vypořádá lépe, někdo možná ne. Hráči jedou dělat svoji práci, tak by to mělo ale být v každém zápase," dodal.

Třiapadesátiletý trenér od svého příchodu v dubnu 2005 vedl v lize Slavii zatím ve 150 zápasech, z nichž 81 bylo vítězných a jen sedmadvacetkrát mužstvo prohrálo. V předchozích dvou sezonách dovedl tým k mistrovským titulům a vybojoval i historický postup do Ligy mistrů v roce 2007.

Lidovky.cz, ČTK
  • 1Diskuse