Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jarolím se na lavičku Slavie nevrátí. Bezvládí v Edenu trvá dál

Sport

  9:00
PRAHA - Zdálo se, že jde jen o bláznivý scénář, science fiction, které se zdráhali uvěřit dokonce samotní fanoušci fotbalové Slavie. Podle informací LN však trenér Karel Jarolím sedm týdnů po své rezignaci skutečně s bývalým mistrem jednal o svém návratu.

Zamyšlený Karel Jarolím. foto: ČTK

S vedením klubu se ale nedohodl. Přesto, že mu ve Slavii běží smlouva až do června příštího roku. "Myslím, že se to tak dá napsat," připustil třiapadesátiletý kouč v textové zprávě, kterou zaslal LN.

Anketa

Kdo je nejlepší variantou pro pozici kouče fotbalové Slavie?

Jakub Dovalil 209
Miroslav Beránek 60
Petr Rada 58
Josef Csaplár 89
někdo jiný 138

Jarolímův návrat na lavičku Slavie včera vyvrátilo i představenstvo klubu, které o novém kouči jednalo dopoledne. Novinku pak prezentovalo jako své rozhodnutí. "Bylo rozhodnuto, že v soutěžním ročníku 2010/11 pan Karel Jarolím tým Slavie nepovede. O obsazení postu hlavního trenéra A-týmu bude rozhodnuto nejpozději do začátku letní přípravy," stojí ve strohém prohlášení.

KDO POVEDE SLAVII

Jakub Dovalil (36 let):
Jako hráč ve Slavii začínal, ale na špičkové úrovni nikdy nehrál. Zato jako trenér je mimořádně úspěšný. Vede reprezentaci do 21 let a platí za experta na mládežnický fotbal.

Miroslav Beránek (53 let):
Protřelý trenér, který má coby asistent zkušenosti i z národního týmu. Za Slavii v druhé polovině 80. let hrál, dvakrát už ji také vedl jako trenér. Angažmá v Brně mu ale příliš nevyšlo, klub skončil až jedenáctý.

Petr Rada (51 let):
Bývalý trenér národního týmu je od loňského dubna bez práce. Na klubové úrovni má zkušenosti z Teplic, Jablonce i Slavie, stále však čeká na velký úspěch.

Josef Csaplár (47 let):
Uznávaný odborník a teoretik. Má zkušenosti ze zahraničí, sleduje trendy. Dokáže s týmem pracovat koncepčně, v Česku s ním však nemají šéfové trpělivost. Ostatně už jednou ve Slavii neuspěl.

Zdánlivě nekonečný příběh o hledání Jarolímova definitivního nástupce tak pokračuje dál. Ještě před dvěma týdny přitom šéf Slavie Petr Doležal tvrdil: "Trenéra pro novou sezonu oznámíme hned po posledním utkání sezony. No, možná to bude v pondělí."

Ani to už neplatí, tým zůstává dál bez trenéra. "Byli bychom radši, kdyby jeho jméno padlo už nyní, ale času je pořád hodně. My hráči to stejně neovlivníme," krčí rameny útočník Stanislav Vlček.

Vedení jeho klubu si navíc od včerejška nařídilo důsledného bobříka mlčení. Zatímco tedy fanoušci toužebně očekávali jmenování nového trenéra, dozvěděli se pouze jméno toho, kdo Slavii nepovede. "Přišlo nám to logické. Neustále se píše o tom, že se Jarolím vrátí. Proto jsme chtěli tyto zprávy vyvrátit. Cítili jsme, že je to tak lepší," tvrdí mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Dovalil, Rada, nebo Beránek?
Slavia chtěla utnout spekulace, strohým vyjádřením je však paradoxně naopak přiživila. Třeba následující: Slavia Jarolíma přemlouvala, ať se do Edenu vrátí, vsadila vše na jednu kartu, a když si našel lepší nabídku, zůstali slávisté bez záložní varianty.

Jen další spekulace? Možná. Takovému scénáři však nahrává fakt, že Slavia nyní odložila oznámení jména nového trenéra až před začátek letní přípravy. Mimochodem, ta začíná fyzickými testy 8. června a z velké části ji naplánoval ještě "provizorní" trenér František Cipro. Ten se ze seznamu možných kandidátů vyškrtl sám už v sobotu po posledním utkání, kdy oznámil, že se po sezoně znovu vrací do funkce šéfa klubového skautingu.

Karel Jarolím.

Slavia si proto musí trenéra přivést zvenčí. Už dlouho se mluví o kouči české jednadvacítky Jakubu Dovalilovi, plzeňském Pavlu Vrbovi nebo bývalém reprezentačním trenérovi Petru Radovi. Ten je od loňského dubna bez angažmá. Jednou z variant je dnes už bývalý kouč Brna Miroslav Beránek. Po nevydařené sezoně je volný, navíc ve Slavii už působil.

"To jsou jen spekulace, nechci se k tomu vyjadřovat. Teď jsem na dovolené, až budu mít nové angažmá, včas se to dozvíte," odmítl Beránek popřít jednání se Slavií.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...