Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jarolím se stal kapitánem Hamburku

Sport

  16:04
HAMBURK - Český fotbalový reprezentant David Jarolím byl zvolen novým kapitánem Hamburku. Devětadvacetiletý středopolař se stal nástupcem Nizozemce Rafaela van der Vaarta, který v minulých dnech zamířil do španělského velkoklubu Realu Madrid.

Jarolím v národním dresu. foto: ČTK


Českého reprezentanta si vybral jako týmového vůdce nový kouč Hamburku Martin Jol, který německý klub převzal na začátku letní přípravy. "Trenér se mě dneska zeptal, jestli bych chtěl být kapitánem. Je to pro mě samozřejmě veliká čest. Jsem šťastný, že budu moci v následující sezoně vést mužstvo na hřiště jako kapitán. Doufám, že nezklamu a budu dobrým kapitánem," řekl Jarolím.
Jmenování novým kapitánem potvrdilo pevnost jeho pozice v týmu. V Hamburku patří ke služebně nejstarším hráčům, v přístavním městě je od podzimu 2003.


"Člověk tady nějakou dobu strávil, začnu zde svoji šestou sezonu. Je to důkaz, že si člověk vybudoval v týmu nějakou pozici," pokračoval Jarolím. Jolovo rozhodnutí ho velmi potěšilo. "Když mě zvolil kapitánem, je vidět, že na mně chce asi stavět. Jsem rád, že mám jeho důvěru," pochvaloval si. "Zda mě to překvapilo? Byl jsem druhým kapitánem, takže se dalo čekat, že budu v okruhu kandidátů. Mluvilo se i o brankáři Rostovi, nakonec se trenér
rozhodl jinak. Chtěl mít jako kapitána hráče v poli," uvedl Jarolím.

Z přípravného období má zatím velmi dobrý pocit. "Od začátku přípravy se snažíme hrát hodně ofenzivně, a to je dobře. Loni jsme měli hru hodně založenou na obraně, což je samozřejmě i teď důležité. Někdy nám ale chyběl větší důraz dopředu. Co se týče mé pozice, zůstává prakticky stejná. Hraju klasicky ze středu," dodal český reprezentant.


Ostrý start do nadcházející sezony čeká Hamburk příští týden v pátek, kdy zahájí nový bundesligový ročník prestižním soubojem na hřišti obhájce titulu Bayernu Mnichov.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat