11. února 2009 1:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jaromír Jágr míří zpět do NHL

Jaromír Jágr v dresu svého prozatímního zaměstnavatele NY Rangers | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v dresu svého prozatímního zaměstnavatele NY Rangers | foto: ČTK

PRAHA Tak to může být skutečná hokejová bomba! Slavná česká osmašedesátka - Jaromír Jágr má podle listu Edmonton Journal blízko k návratu do NHL. Nejproduktivnější Evropan v historii zámořské soutěže už se prý téměř dohodl s vedením Edmontonu Oilers na smlouvě do konce sezony. Zástupci klubu podle serveru kanadské televize TSN tuto informaci popřeli.

Jágr se chystá k návratu na led v dresu Omsku poté, co kvůli nemoci zrušil svou účast na Švédských hrách. Už ve středu by mohl nastoupit v Kontinentální lize na ledě Togliatti.

O Jágrově možném návratu do NHL se spekulovalo už nedávno s tím, že by se mohl vrátit do Pittsburghu, s kterým na začátku své zámořské kariéry získal dvakrát Stanleyův pohár. Tyto informace byly ale médii překroucené, jelikož Jágr chtěl pouze vzdát hold legendárnímu majiteli Pens Mariovi Lemieuxovi, s tím, že návrat do soutěže by přicházel v úvahu jen v okamžiku, kdy mu bývalý spoluhráč zavolal a měl o něj zájem. Žádné aktivity však tento tým ani Jágr nepodnikly.

Nyní to však může být jiné. Edmontonu se nedaří podle představ, navíc vše stojí a padá s výkony Aleše Hemského. Český hračička je v klubu na ofenzivu téměř sám a mluví se o tom, že k sobě potřebuje dalšího tvořivého hráče, který je schopný kotouč potáhnout a hlavně přesně zakončit.

Jágr toto vše splňuje a při angažování kvalitního centra by společně mohli vytvořit velmi údernou pětku. Navíc by v Edmontonu rozhodně nehrál Jágr druhé housle. A tento klub by splnil další touhu české megastar - zahrát si v kanadském celku. V zemi, která je hokeji zaslíbená.

Hvězdný útočník, jenž oslaví v neděli 37. narozeniny, hrál v NHL naposledy za New York Rangers. Po loňské sezoně se rozhodl odejít do nové Kontinentální ligy a podepsal dvouletou smlouvu s Omskem.

Antonín Vavrda a čtk, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!