21. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jděte do p..ele. Kde jsou ty m..ky pražský? Tak slavil plzeňský šéf mistrovský titul

Adolf Šádek byl v čele mistrovský oslav Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adolf Šádek byl v čele mistrovský oslav Plzně. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PLZEŇ „Je to jako kdybych šel s klackem proti dvěma tankům.“ To tvrdil před startem stávajícího ročníku HET ligy sportovní manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek o souboji o mistrovský titul s dvojicí pražských S. Viktoria navzdory ambicím svého šéfa po sobotním zápase 29. kola s Teplicemi (2:1) titul skutečně oslavila. Po pátém triumfu za posledních osm sezon si proto Šádek na adresu hlavních rivalů ulevil: „Jděte do p..ele! Kde jsou ty m..ky pražský? Ať jdou do hajzlu! vzkazoval rivalům slavící plzeňský boss.

Podsaditý Šádek se tak jako v předchozích letech ujal mistrovských oslav, jejichž součástí byla jízda hráčů a realizačního týmu po městě ve dvou transportérech M8 Greyhound, které právě měly napodobovat zmíněné tanky.

Navíc měl v ruce klacek, kterým celé oslavy dirigoval. Jak je u něj zvykem, nešel pro ostré slovo daleko a s úsměvem na tváři před novináři prohlásil: „Kde jsou ty m..ky pražský?“

Když se pak na pódiu na plzeňském náměstí Republiky vyjadřoval k plzeňským hráčům, řekl: „Jděte do p..ele! Ať jdou do hajzlu. Plzeň je hlavní město českýho fotbalu, tak to je a tak to bude!“ mluvil do mikrofonu.

Plzeňské oslavy titulu (Šádek)
Trenér Pavel Vrba při oslavách fotbalového titulu v Plzni.

Poté, co hráči jeho a majitele klubu Tomáše Paclíka na znamení radosti z postupu do základní skupiny Ligy mistrů zlili šampaňským, odjeli všichni z pódia přistaveným klubovým autobusem na další oslavy.

A dalo se očekávat, že jim Šádek opět vládl.

larJaroslav Šindelář

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?