Jednadvacítka vyhrála v Moldavsku a drží naději na postup na Euro

18:00
kišiněv - Česká fotbalová reprezentace do 21 let otočila zápas kvalifikace mistrovství Evropy v Moldavsku a vyhrála 3:1.

Čeští fotbalisté zvládli povinnost a vyhráli v Moldavsku. foto: MAFRA

Na postupové první místo i druhou příčku, která může znamenat místo v baráži, výběr trenéra Vítězslava Lavičky ztrácí šest bodů. Navíc má jedno utkání k dobru.

Výsledek:

Moldavsko - Česko 1:3 (1:1)
Branky:
11. A. Macritschii - 15. Provod, 60. Bačo, 71. Knejzlík. Rozhodčí: Hennessy - Dynan, Gavin (všichni Ir.). ŽK: A. Macritschii, Damašcan - Knejzlík.
Moldavsko: Cebutari - Tibuleac (74. Pataman), Jalba (63. Oancea), Craciun, Tiscul, Marandici - A. Macritschii, V. Macritschii, Dragan - Damašcan, Boiciuc.
Česko: Staněk - Řezáč, Bačo, Král, Knejzlík - Mihálik, Trubač (57. Vaníček), Kulhánek, Sáček, Provod (89. Ladra) - Zajíc (70. Takács).

Skóre zápasu v Kišiněvě otevřel v 11. minutě Andrei Macritschii, ale vedení Moldavsku vydrželo jen chvíli, protože o čtyři minuty později vyrovnal Provod. Po hodině hry otočil stav utkání Bačo a třetí branku vstřelil v 71. minutě Knejzlík. Češi mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale Mihálik osm minut před koncem neproměnil penaltu.

Jednadvacítka si v posledním letošním utkání připsala důležité tři body. Další zápasy ji čekají až na jaře, kdy se Lavičkův výběr nejprve utká 23. března doma s vedoucím Chorvatskem, na jehož hřišti v říjnu prohrál 1:5. O čtyři dny později se pak představí v Řecku.

Na šampionát, který v příštím roce uspořádají Itálie a San Marino, postoupí automaticky jen vítězové devíti kvalifikačních skupin.

Čtyři nejlepší celky z druhých míst čeká baráž o dvě zbývající místa na turnaji. Itálie má na rozdíl od San Marina účast jistou.