15. října 2008 19:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jednadvacítku už nepovede Kotrba

Trenér Jiří Kotrba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Jiří Kotrba | foto: ČTK

PRAHA Trenér Jiří Kotrba už nepovede fotbalovou reprezentaci do jednadvaceti let, s níž letos nepostoupil do baráže o účast na evropském šampionátu. Předseda svazu Pavel Mokrý po dnešním jednání výkonného výboru v Teplicích oznámil, že kandidátem na uvolněné místo je současný kouč dvacítky Jakub Dovalil, který Kotrbovi dělal asistenta.

Kotrbovo působení u "lvíčat" tak mělo velmi krátké trvání. Zkušený kouč převzal tým poté, co od něj v létě zamířil do Sparty Vítězslav Lavička. Kotrba tak s jednadvacítkou stihl vítěznou srpnovou přípravu v Portugalsku, ale mužstvo pak pod jeho vedením nezvládlo závěr slibně rozjeté kvalifikace a po prohrách v Turecku a s Ukrajinou nepostoupilo ani do baráže.

"Trenér Kotrba vypracoval analýzu, ale už po kvalifikaci naznačil, že sedět na dvou židlích jako šéftrenér v Českých Budějovicích a u jednadvacítky by bylo neúnosné s tím, že prioritou pro něj je setrvání v klubu. My jsme proti tomu nic nenamítli," uvedl Mokrý.

Nový kouč jednadvacítky sice ještě oficiálně jmenován nebyl, ale Dovalilovo dosazení do funkce podle všeho bude už jenom formalitou. "Úspěšně působil u reprezentační sedmnáctky, byl asistent u dvacítky a naposledy také naposledy u devatenáctky na domácím mistrovství. Logické tak je, že by nyní měl dostat i jednadvacítku," řekl Mokrý na adresu čtyřiatřicetiletého trenéra.

Dovalil tak podle všeho v budoucnu bude velmi vytíženým mužem. Nyní je i koučem reprezentace do 20 let, s níž příští rok v říjnu vyrazí na světový šampionát do Egypta, ale na povel by teď měl mít i starší jednadvacítku.

Nově se tvořící tým absolvuje své první vystoupení v listopadovém přípravném utkání v Anglii. Příští rok v únoru se vylosuje nový kvalifikační cyklus, do kterého zasáhnou hráči narození v roce 1988 a mladší, a v březnu začnou ostré zápasy.

Mokrý také připomněl, že výkonný výbor do budoucna přijme takové opatření, aby trenéři v rozjeté kvalifikaci neopouštěli mládežnické reprezentace, jako tomu bylo v Lavičkově případě.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!