23. října 2010 21:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jednou k tomu dojít muselo, řekl kapitán Horváth o první plzeňské prohře

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Jako kapitán se Pavel Horváth snažil strhnout plzeňské fotbalisty k tomu, aby z Mladé Boleslavi neodjížděli s prázdnou. Rozdával přihrávky, burcoval, připravil dva góly, nakonec to však nestačilo. Plzeň padla 3:4 a poprvé v sezoně prohrála. Navíc přemožitele našla poprvé po 18 zápasech. Podle Horvátha to však není žádná tragédie.

Boleslav hrála dneska dobře a dala čtyři góly. My ale taky neodehráli úplně špatný zápas, měli jsme hodně šancí, ale využili jsme bohužel o jednu méně než Boleslav. Nemáme se ale za co stydět. I když je pravda, že dát venku tři góly, to by se mělo vyhrávat," hodnotil po utkání plzeňský kapitán.

Čtěte také

Plzeň měla po 12 kolech v čele tabulky dvanáctibodový náskok a držela sérii jedenácti výher. "Ta série byla příjemná, ale věděli jsme, že to jednou skončí. A to se stalo tady. Rozhodně jsme nebyli pod tlakem, že nesmíme prohrát, abychom nepřišli o sérii," řekl Horváth.

Podle něj není první prohra v sezoně rozhodující v tom, kdo získá na konci titul. "To se stává, že se prohraje. Teď se prdlajs děje, máme před sebou ještě sedmnáct zápasů do konce, to je ještě strašně moc," uvedl Horváth. Příliš prý nesleduje, jak si vedou soupeři Plzně. "Nevím, jak ostatní kluci, ale já na ostatní týmy nekoukám a soustředím se jen na náš tým.

Hlavní je, jak hrajeme my a ne naši soupeři, tím bychom se jen dostávali pod tlak." Horvátha však vedle ztráty bodů mrzelo i to, že plzeňští hráči lépe neuctili památku tragicky zesnulého fanouška Petra Žitníka.

"Určitě to pro nás nebylo nejpříjemnější. Zvlášť když jsme slyšeli fanoušky, jak skandují jeho jméno. Nic na tom ale nezměníme. Bohužel jsme mu ale dneska žádný poslední dárek na rozloučenou nedali," litoval Horváth, který stejně jako ostatní hráči měl na rukávu smuteční pásku. Někteří hráči pak měli pod dresem tričko s fanouškovou přezdívkou Žito.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz