Jihlava zdolala Baník a v lize zůstává bez porážky

20:07
JIHLAVA - Jihlavští fotbalisté dál drží sérii neporazitelnosti. Ve svém sedmém vystoupení v první lize sice prohrávali, ale ostravský Baník zdolali 3:2 a zaznamenali první domácí výhru v sezoně. Nováčka nejvyšší fotbalové soutěže z Vysočiny podporoval vyprodaný stadion, z Ostravy dorazilo i dvě stě hostujících fandů.

Jihlava - Baník Ostrava foto: ČTK

Jihlava - Ostrava 3:2

Branky: 26. Tecl, 28. Šourek, 60. Koloušek - 8. Kraut, 44. Fantiš. ŽK: Karlík, Rada - Buček, Droppa, Vomáčka, Lukeš. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Kovařík. Diváci: 4075.

Sestavy: Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (81. Mešanovič), Koloušek, Rada (76. Kučera), Jungr, Vaculík (90. Sedláček) - Tecl. Trenér: Komňacký.

Ostrava: Buček - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Mach - Milosavljev, Droppa, Lukeš, Vašenda (73. Vrťo), Kraut (90.+3 Onuchukwu) - Fantiš. Trenér: Látal.

Hostující kouč Radek Látal kvůli disciplinárnímu trestu sledoval utkání pouze z tribuny a Baník proto z lavičky vedl jeho asistent Neček. Přesto mohli být hosté spokojení. Už v sedmé minutě našel po centru od rohového praporku Lukeš Krauta, který hlavou posunul Ostravu do vedení.

Ligový nováček si po inkasovaném gólu vytvořil územní převahu, ale na vyloženou brankovou příležitost čekal až do 26. minuty, kdy Koloušek do samostatného úniku vysunul Tecla. Jihlavský útočník přesnou střelou vyrovnal a zároveň se svou šestou brankou v sezoně posunul do čela tabulky střelců nejvyšší soutěže.

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Za necelé dvě minuty už Vysočina vedla. Koloušek centroval z rohu na přední tyč. Hlavičkový pokus Tecla baníkovská obrana odvrátila, ale jen k Šourkovi, ten si udělal kličku ve vápně a poslal míč za Bučka. Ostravané vyrovnali krátce před koncem poločasu a opět v tom měl prsty středopolař Lukeš. Centrem ve vápně našel Fantiše a Blažek v brance Jihlavy podruhé v zápase kapituloval.

Lepší vstup do druhého poločasu měl Baník, ale vyloženou šanci si nevypracoval. Proto udeřilo na druhé straně. Po faulu Droppy na Jungra trefil přesně ze standardky šibenici jihlavský Koloušek. Závěrečný tlak Baníku se nekonal, a tak si Vysočina připsala druhé vítězství v řadě a vůbec první na domácím stadionu po návratu do první ligy.