Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Jiný kraj, jiný mrav: Za kung-fu kop rok distanc, za zlomeninu 10 zápasů

Sport

  13:57
PRAHA - VIDEO + ANKETA Velký kontrast přinesla rozhodnutí dvou disciplinárních fotbalových komisí. Zatímco bolivijská se s hráčem Bloomingu Sérgiem Jauregui nemazlila za kung-fu kop na krk Leonarda Mediny a vyměřila mu roční trest bez možnosti odvolání, ta belgická napařila „lamači“ kostí Witselovi pouze desetizápasový distanc. Proti tomu se navíc sám mladý belgický fotbalista odvolal.

Zákrok Witsela na Wasilewskiho. foto: AFP

Vzpomínáte? Před dvěma týdny obletěla svět zpráva o hrubém ataku Sergia Jáureguia z Bloomingu na Leonarda Medinu z konkurenčního Oriente Petrolero. O co šlo? Oba hráči dostali za vzájemnou strkanici červenou kartu. Jáuregui ovšem při odchodu ze hřiště neovládl svou nervovou soustavu a soupeře napadl ve stylu Bruce Leeho. Následně se i schovával před úřady a policií.

Anketa

Je roční trest za podobné zákroky dostatečný?

Ano, rozhodně dostatečnější než jen 10 utkání stop 38
Nevím, nemohu posoudit 26
Ne, za zákrok Witsela by měl být trest ještě vyšší 240

Té se nakonec vydal, soupeři se veřejně omluvil a zaplatil mu léčebné výlohy. Útočník Oriente nakonec strávil v nemocnici jeden den a dva týdny si musel od fotbalu odpočinout.

BRUTÁLNÍ ZÁKROK, KTERÝ OTŘÁSL BELGIÍ

KUNG-FU FOTBALISTA ZDE:

Bolivijský svaz tento týden vynesl nad Jáureguiem tvrdý, ale spravedlivý trest. Fotbalista si musí rok odpočinout od fotbalu, zákaz platí zpětně od inkriminovaného utkání, které se hrálo 23. srpna. Jaký to rozdíl oproti případu "Axel Witsel".

Mladá belgická hvězdička tuto neděli ve šlágru místní nejvyšší soutěže mezi Anderlechtem a Lutychem svým nevybíravým zákrokem způsobila polskému obránci Anderlechtu Marcimu Wasilewskimu dvojnásobnou otevřenou zlomeninu lýtkové kosti.

Witsel se ještě na hřišti zachoval nesportovně, když se zraněného soupeře vůbec nezajímal a nad ironicky se usmíval, když dostal od hlavního rozhodčího červenou kartu. Po utkání se sice údajně omluvil, ovšem poté, co mu belgický svaz zakázal hrát v následujících deseti utkáních, proti trestu se odvolal. Holt, jiný kraj, jiný mrav....

ZÁKROK WITSELA NA WASILEWSKIHO:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!