22. prosince 2011 21:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jiráček o přestupu: Využil jsem velkou šanci

Petr Jiráček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Jiráček. | foto: ČTK

WOLFSBURG Fotbalový reprezentant Petr Jiráček ve své kariéře vždy dělal postupné krůčky, a proto se rozhodl pro přestup z Plzně do aktuálně dvanáctého týmu německé bundesligy Wolfsburgu.

Cítil, že v pětadvaceti letech nastal správný čas pro změnu dresu a věří, že zvolil nejlepší variantu. Je přesvědčen o tom, že v jarní části sezony půjde s novým týmem tabulkou nahoru.

Jiráček prožil skvělý podzim a o jeho odchodu z Plzně se mluvilo již několik týdnů. Je rád, že už má jasno, kde bude na jaře působit. "Konečně se to dotáhlo do zdárného konce. Jsem rád, že už to všechno kolem přestupu nemusím řešit. Samozřejmě se moc těším a jsem zvědavý, jak to dopadne," řekl Jiráček v rozhovoru pro klubový web.

O univerzálního středopolaře neusiloval pouze Wolfsburg. Spekulovalo se o dalších klubech a mezi nimi například i o Juventusu Turín. Jiráček věří, že se rozhodl dobře. "Ta jména jsem samozřejmě registroval, ale od začátku kariéry jsem šel vždy postupnými krůčky, žádné obr skoky. Když to takhle dělám celý život, nevím, proč bych to měl měnit. Zvolili jsme Wolfsburg a nemyslím si, že by to byl menší tým oproti těm jiným jmenovaným. Jsem rád, že o mě takovýhle tým vůbec projevil zájem a vážím si toho," uvedl.

ČTĚTE TAKÉ

Přestože mu někteří experti na dálku radili, aby ještě v Plzni na jaře i vzhledem k červnovému Euru zůstal, sám cítil, že je správný čas na další posun v kariéře. "Je mi 25 let a tomu jsem taky přikládal velkou váhu. Je to na přestup asi akorát. Byl o nás po vydařeném podzimu zájem, tak proč to nevyužít?" uvažoval Jiráček.

Velkou roli při jeho rozhodování také hrálo nedávné zranění kotníku v posledním podzimním utkání proti AC Milán v Lize mistrů. "Ten zákrok mi hodně otevřel oči. Myslel jsem si, že to bude vážnější, než to nakonec bylo. K tomu jsem taky přihlížel. V jedné sekundě se může vše zbortit a můžete začínat od nuly. Myslím, že už není na co čekat. Čas ukáže, jestli to bylo dobré, nebo špatné rozhodnutí," řekl reprezentační záložník.

Černá Hora - Česko (Jiráček)
Česko - Španělsko (Jiráček).

Petr Jiráček se již zabydlel v reprezentačním týmu

Zázemí ve Wolfsburgu si už stačil zběžně prohlédnout minulý týden během zdravotní prohlídky. "Mohl jsem si projít stadion, podívat se do tréninkového centra a projít se po městě. Zázemí na mě udělalo obrovský dojem, celkem jsem na to koukal. Jsem z toho nadšený," uvedl Jiráček.

Stihl prohodit i pár slov s trenérem Felixem Magathem, který je známý svou velkou náročností. "V den zátěžových testů jsem s ním měl schůzku. Ptal se mě na ten kotník, šlo hlavně o takové seznámení. Trochu jsem se bál, ale myslím, že to dopadlo dobře," prohlásil Jiráček.

Tým má na víc, uvažuje Jiráček

Wolfsburg před dvěma lety získal titul, ale v této sezoně je až dvanáctý. Jiráček věří, že na jaře půjde tým nahoru. "Ten tým nenaplňuje ty předsezónní předpoklady, kde by se asi chtěl pohybovat. Věřím, že se to zlepší a na jaře se nám bude dařit. Kádr je tu velmi kvalitní," uvedl. Ve Wolfsburgu se sejde s Janem Polákem, jemuž se ale na podzim nedařilo.

Jiráček se do Německa odstěhuje už po Vánocích, aby se v novém působišti trochu zabydlel. Přípravu zahájí na začátku ledna. "Domluvili jsme se s přítelkyní, že pojedeme po svátcích někdy 27. nebo 28. prosince. V klidu si vybereme bydlení, abychom se rozkoukali a předešli té hektice na začátku," plánoval Jiráček.

V prvních týdnech ho také čeká pilování němčiny, byť ji studoval ve škole. "Myslel jsem si, že rozumím a mluvím celkem slušně, ale musím říct, že ty tři dny mě uvedly v omyl. Budu na tom muset trochu zapracovat, jazyk je samozřejmě základ," dodal.

ČTK

Fotbalové soutěže

Premier League - 38. kolo

13.5. Burnley 1 : 2 Bournemouth
13.5. Crystal Palace 2 : 0 West Bromwich
13.5. Huddersfield 0 : 1 Arsenal
13.5. Liverpool 4 : 0 Brighton
13.5. Man United 1 : 0 Watford
13.5. Newcastle 3 : 0 Chelsea
13.5. Southampton 0 : 1 Man City
13.5. Swansea 1 : 2 Stoke
13.5. Tottenham 5 : 4 Leicester
13.5. West Ham 3 : 1 Everton

Premier League

Tým Z V R P S B
1. Manchester City FC 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester United FC 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham Hotspur FC 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool FC 38 21 12 5 84:38 75
5. Chelsea FC 38 21 7 10 62:38 70
6. Arsenal FC 38 19 6 13 74:51 63