14. března 2015 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Draze vykoupené poučení. Urputné bránění stálo Mourinha Ligu mistrů

José Mourinho | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy José Mourinho | foto: Reuters

LONDÝN S odstupem několika hodin po vyřazení z Ligy mistrů musel sám uznat, že při volbě strategie chyboval. Trenér Chelsea José Mourinho nabádal své svěřence k defenzivě, přestože soupeř, fotbalisté Paris Saint-Germain, hrál od 31. minuty v oslabení.

Z úvodního osmifinálového duelu si Londýňané z Francie přivezli výhodnou remízu 1:1, která znamenala, že jim v domácí odvetě stačí remíza 0:0. A právě tomuto výsledku přizpůsobil uznávaný kouč taktiku. Za každou cenu neinkasovat!

Rozzlobený Mourinho: Hráči Paříže simulovali a zdržovali

V plné nahotě se ve středu ukázalo, že to proti odhodlaným týmům, byť o deseti mužích, nemohou zaručit ani největší hvězdy fotbalového nebe. Při intenzivním bránění navíc jen těžko prodají své ofenzivní schopnosti, které je rovněž zdobí.

Pro Mourinha je to draze vykoupené poučení. Může se však hodit ve zbývajících kolech anglické ligy. I o pětibodový náskok se dá taktickými chybami přijít...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.