Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Pešicemu premiéra vyšla. Nemůžu ale dělat velké závěry, uznal trenér

Sport

  10:21
TA'QALI - Trenéra Josefa Pešiceho potěšila jasná výhra 4:1 nad Maltou v jeho premiéře na lavičce národního fotbalového týmu. Radost měl mimo jiné z toho, že se prosadili všichni tři útočníci, kteří se dostali do hry, což nebývalo obvyklé. Nepřikládá to však svému vlivu na tým, ale hlavně brzkému gólu Tomáše Hübschmana, který hráče uklidnil.

Josef Pešice foto: ČTK

"Kdo by nebyl spokojený, když se vyhraje 4:1. Výhra navíc byla zasloužená. Pro mě bylo hlavní, že jsme měli zápas pod kontrolou a že jsme hráli dobře. Útočníci dali góly, což se v kvalifikaci tolik nedařilo. Dnes dali všichni tři góly, což je pro budoucnost důležité," řekl Pešice novinářům.

Za důležitý okamžik označil branku ze třetí minuty. "Pomohlo brzké vedení, které hráče zklidnilo a nakoplo. Dobře kombinovali a dokázali se dostávat do zakončení. Jen na můj vkus málo stříleli. Výpadek jsme měli jen v úvodu druhé půle, kdy jsme si nechali dát zbytečný gól, i když jsme se na to upozorňovali. Ale zase jsme dokázali rychle odpovědět. Celkem to podle mě bylo docela slušné," mínil třiašedesátiletý kouč.

ČTĚTE TAKÉ

Uvědomuje si však, že větší závěry po utkání na Maltě dělat nelze, jelikož soupeřovi utkání nevyšlo a nepředvedl ideální výkon. "Asi to bylo i sílou soupeře, která nebyla tak veliká. Samozřejmě u nás stále byly chyby, ale jsem spokojený. Ještě spokojenější ale budu, až se nám povede něco podobného také v Bulharsku," připomněl závěrečné utkání kvalifikace v Sofii.

V něm už Češi nebudou hrát o postup do baráže, protože o tuto šanci přišli kvůli výsledkům v ostatních skupinách. "Nechtěli jsme se tím zabývat, proto jsem ani nesledoval, jak se to vyvíjí. Pro mě bylo hlavní vyhrát na Maltě. To jsme splnili a ostatní už nebylo na nás," řekl Pešice.

Hübschmanův návrat vyšel

Ten oproti svému předchůdci Michalu Bílkovi udělal v sestavě několik změn. Kromě vykartovaných či zraněných hráčů nechal jen na lavičce Petra Jiráčka, který se v posledních reprezentačních zápasech spíš trápil a postrádal jistotu.

"Nebyl k dispozici Rosický, tak jsme potřebovali do středu pole tvořivé hráče. To je především Pepik Hušbauer a Bořek Dočkal, který dostal přednost před Jiráčkem. To je trochu jiný typ hráče, běhavý, důrazný, který chodí do zakončení," vysvětlil Pešice.

Také vrátil do sestavy Hübschmana, který měl v minulých měsících problémy s okem a přišel o předchozí dva kvalifikační zápasy. "Jeho návrat byl velmi důležitý. Dokáže si zjednat respekt, plní pokyny, obsazuje střed hřiště. Právě on nám hodně chyběl v zápase s Arménií, kdy jsme prostředek otvírali. Dnes byl zahuštěn dobře," pochválil Pešice autora úvodní branky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!