8. října 2008 21:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

JUDr. Křetínský? Radši mokré holky z Neptunu

Vítězslav Lavička naposledy pod logem AC Sparta Praha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězslav Lavička naposledy pod logem AC Sparta Praha. | foto: ČTK

Předseda představenstva AC Sparta Praha JUDr. Daniel Křetínský už zjevně našel příčinu "týdne sparťanské potupy", která vyvrcholila pondělní ostudou v derby. Podle JUDr. Křetínského je vinen kouč Víťa Lavička, který se po pár měsících z Letné pakuje.

JUDr. Křetínský si pozval trenéra na kobereček a následně přijal jeho rezignaci. Na kobereček by si ale měl především JUDr. Křetínského pozvat Patrik Tkáč, spoluvlastník J&T, který řídí aktivity společnosti v Česku. A měl by chtít vysvětlení, proč JUDr. Křetínský vede Spartu už čtyři roky od desíti k pěti. Vzhledem k pěti různým trenérům za čtyři roky a marasmu, v jakém se Sparta stejnou dobu potácí, je totiž chyba zjevně v managementu.

Ovšem fotbalový analfabet JUDr. Křetínský může spolu s "dovšeho mluvím a nemám žádnou odpovědnost" Jozefem Chovancem dál řádit na Letné jak černá ruka. Z Letné by měli zmizet hlavně oni a podstatná část kádru zhýčkaných primadon v čele s panem Řepkou. Ten tvrdě vyjel na trenéra a v posledních zápasech působil, že chybuje záměrně, aby pod ním podřízl větev. Nechť raději Lavičkův nástupce postaví jedenáctku z mladých hráčů a dva roky v řadě prohráváme, když to k něčemu povede a Sparta bude zase Spartou.

Zdá se ale, že JUDr. Křetínský má jiné úmysly a dočasným trenérem se po Lavičkovi stane Chovanec. To je nejkrutější žert posledních dní. Asi je na místě se zamýšlet nad jiným koníčkem. V Hloubětíně třeba působí krásná děvčata v týmu akvabel SK Neptun Praha. Je mnohem příjemnější dívat se na jejich mokrá těla než na bandu přeplacených zpovykaných "hvězd".

Autor (31) miluje Spartu nade vše. Už má ale opravdu vztek!

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.