Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Kadlec se opřel do Vrby. Hodně lidí zklamal a poštval proti sobě

Sport

  8:00
INNSBRUCK/PRAHA - Jako jediný z hráčů se po zpackaném Euru vyjádřil proti trenérovi Pavlu Vrbovi. Michal Kadlec totiž nebyl spokojený s tím, že i když odehrál většinu zápasů v kvalifikaci, ve Francii nenastoupil ani na minutu. Na soustředění svého staronového týmu ze Sparty v Rakousku pak jednatřicetiletý stoper dodal, že Vrba nenaštval jen jeho, ale i většinu reprezentantů.

Michala Kadlece jednání trenéra Vrby pořádně namíchlo. foto: MAFRA - Michal Šula

Šokující přestup? Po Vrbovi má prý namířeno do Machačkaly i kapitán Sparty Lafata

„Určitě to není příjemné, když nevíte, jestli budete, nebo nebudete hrát. Do prvního zápasu se mnou trenér vůbec nemluvil. Mrzí mě to z toho pohledu, že jsem odehrál většinu kvalifikace, měli jsme dobré výsledky,“ řekl Kadlec deníku Sport.

„Na Euro jsem byl připravený a počítal s tím, že budu hrát. Najednou se to ale změnilo. Ani mi to nebylo nijak odůvodněno. Je to dost smutné, když máte něco odehráno, v nároďáku patříte k nejzkušenějším obráncům, a pak ani nevíte, jaká je vaše role v týmu. Byl jsem na tu situaci hodně naštvaný, ale co s tím udělám?“ doplnil účastník tří ME.

„Dva roky makám a pak nehraju ani minutu“

Nehrál ani v zápase proti Turecku, kde poslední tři sezony hrál. A to přesto, že Roman Hubník v zápase s Chorvatskem zavinil svou chybou jeden z inkasovaných gólů.

Kadlec: Rosického nepřemlouvám, ale doufám, že se jako já také vrátí do Sparty

„S Romanem jsme super kámoši, známe se dlouhé roky. Mám k němu obrovský respekt. Ale když uděláte takovou chybu... Kdybych ji udělal já, tak si myslím, že bych šel na další zápas ven,“ usmál se Kadlec hořce.

„Před Eurem jsem četl, jak trenér Vrba říká, že bude přihlížet i k tomu, kolik toho kdo odehrál v kvalifikaci. Zrovna Roman neodehrál ani minutu a příležitost dostal hned proti Španělům. Musel jsem se s tím smířit, ale zklamání to bylo obrovské. Dva roky makám a pak si nezahraju ani minutu,“ doplnil.

„Hráči nevěděli, kdo bude hrát“

Proto ho naštvalo, když s ním Vrba o jeho postavení v týmu během turnaje nemluvil.

„Chápu trenéra, že nemůže chodit za každým hráčem a vysvětlovat mu jeho pozici. Ale když v týmu máte nějaké postavení, tak asi něco říct mohl. V sestavě na Španělsko jsme trénovali maximálně půlku tréninku. Ani my hráči jsme pořádně nevěděli, kdo bude hrát,“ mrzí ho.

Čeští fotbalisté trénovali 18. června ve francouzském Tours v rámci mistrovství...
Čeští fotbalisté trénovali 18. června ve francouzském Tours v rámci mistrovství...

„Když pan Vrba nastupoval, tak byl ve velké oblibě. Vzal to po trenéru Bílkovi, po kterém se všichni vozili. To jsme my hráči nikdy nepochopili, protože jsme s ním vycházeli výborně a úspěch se tady udělal. Nevím, čím to bylo. Nicméně si myslím, že trenér Vrba hodně lidí zklamal a poštval proti sobě,“ dodal.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...