4. listopadu 2012 15:31 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Kadlecovi zlomili čelní kost, už je po operaci

Zraněný Václav Kadlec ze Sparty je odváděn ze hřiště | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zraněný Václav Kadlec ze Sparty je odváděn ze hřiště | foto: ČTK

PRAHA Útočník fotbalové Sparty Václav Kadlec v neděli odpoledne v pražské střešovické nemocnici absolvoval operaci vpáčené zlomeniny čelní kosti. Zranění utrpěl v sobotním ligovém utkání v Mladé Boleslavi, kde už v jedenácté minutě nuceně střídal po souboji s domácím Martinem Nešporem. Operační zákrok byl podle informací pražského klubu úspěšný. Zatím ale není jasné, kdy se dvacetiletý hráč vrátí na hřiště.

Podle lékaře sparťanských fotbalistů Václava Erharta u Kadlecovy operace nenastaly žádné komplikace. "Při operaci byla upravena poloha úlomků kosti čelní, nyní je Vašek na pooperačním pokoji," uvedl Erhart na oficiálním klubovém webu www.sparta.cz.

Podle Erharta nyní nelze spekulovat o tom, jak dlouhá může být Kadlecova vynucená pauza. "Prognóza a délka léčby budou určeny podle aktuálního zdravotního stavu," řekl lékař Sparty. "Podle lékařů Vašek snáší své zranění mimořádně statečně a děkuje za veškerou vyjádřenou podporu," dodal klubový web.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.