12. prosince 2008 14:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kadlecův přestup bude uzavřen počátkem ledna

Kadlec v červeném dresu Leverkusenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kadlec v červeném dresu Leverkusenu. | foto: ČTK

Leverkusen Fotbalový reprezentant Michal Kadlec definitivně přestoupí ze Sparty Praha do Bayeru Leverkusen počátkem ledna příštího roku, kdy by mělo dojít k finální dohodě obou klubů.

Obránce, který v sobotu oslaví 24. narozeniny, působí v německém klubu na hostování od srpna. S Bayerem už má předjednanou smlouvu do 30. června 2013.

Leverkusen má podle něj zájem o uplatnění opce, ale ještě ho čekají jednání se Spartou. Žádná ze zúčastněných se zatím nechce vyjadřovat k tomu, kolik peněz nakonec do letenské pokladny za Kadlece doputuje. Podle zákulisních spekulací by Sparta měla jako doplatek vyinkasovat kolem 70 milionů korun, přičemž za hostování již dostala 20 milionů korun. Z celkové odhadované sumy 90 milionů korun by mělo pětinu dostat Slovácko, odkud Kadlec do Sparty přišel počátkem roku 2005.

V rudém dresu levý obránce odehrál 91 ze svých 125 utkání v české lize.

Osmkrát už nastoupil také za národní tým a vstřelil jeden gól. Skóroval také v jednom ze svých třinácti podzimních bundesligových startů za Leverkusen, kde se stal rychle oporou mužstva.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?