27. května 2008 16:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kahn se rozloučil s fotbalem

Oliver Kahn zdraví své indické fanoušky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oliver Kahn zdraví své indické fanoušky | foto: AFP

KALKATA Okolo 100 000 fanoušků fotbalu se sešlo v Kalkatě na fotbalovém stadionu, aby vzdali hold brankářské legendě Oliveru Kahnovi.

 Pro německého bývalého reprezentačního brankáře to byl jeho poslední zápas jeho profesionální  kariéry za Bayern Mnichov. 

Fanoušci zaplnili místní Salt Lake stadium, kde se odehrávalo utkání mezi místním klubem Mohun Bagan a německým Bayernem Mnichov, který podniká 9-denní turné po Asii.

38-letý Kahn, trojnásobný nejlepší brankář světa se po ukončení kariéry profesionála chystá na práci televizního experta, poté co vytvořil rekord  v počtu odehraných 557 ligových utkání a zisku 8 titulu mistra bundesligy. 

Úterní přátelský zápas také znamenal konec působení u týmu jako trenér pro Otmara Hitzfelda, který přijal nabídku trénovat od července švýcarskou reprezentaci. Jeho místo od příští sezóny zaujme bývalý německý kapitán a trenér reprezentace Jürgen Klinsmann. 
 
     

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.