Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kalamita zrušila v Libereckém kraji většinu fotbalových zápasů

Sport

  12:58
LIBEREC - Sněhová kalamita zlikvidovala téměř celé víkendové kolo fotbalových zápasů na Jablonecku. Další desítky utkání se v Libereckém kraji nehrály na sousedním Semilsku a Liberecku.

Traktorista s pluhem odhrnuje více než metrové závěje sněhu v Malé Moravě na Šumpersku. foto: ČTK

 Na Semilsku zrušil okresní fotbalový svaz všechny své soutěže. Nejméně postiženým okresem Libereckého kraje bylo Českolipsko. Podobnou sněhovou spoušť v polovině října fotbaloví funkcionáři nepamatují, některá hřiště se v sobotu ocitla pod půlmetrovou vrstvou sněhu.

"Na jabloneckém hřišti FK Jiskra Mšeno v Břízkách nebo na hřišti FK Baumit v Mozartově ulici leželo tolik sněhu, že nebylo v lidských silách ho odklidit. Na Jablonecku se hrály jen dva zápasy okresního přeboru - v nízko položeném Železném Brodě a na umělé trávě v Desné," uvedl Klíma.

Obává se, aby se hřiště dala do pořádku do příštího víkendu. Pokud na nich vůbec roztaje sníh, budou prý velmi rozmáčená. Podle funkcionáře okresního fotbalového svazu na Semilsku Petra Junka se všechny zápasy víkendového kola okresních soutěží dospělých odložily na státní svátek 28. října. "Asi čtyři pětiny oddílů se na nás obrátily, že mají hřiště pod sněhem nebo pod vodou. V krkonošských a podkrkonošských městech a obcích napadlo do středy několik desítek centimetrů sněhu," řekl Junek.

V krajských soutěžích odpadlo kvůli sněhové kalamitě celé kolo východní skupiny 1. B. třídy, v západní skupině čtyři zápasy ze sedmi. V 1. A třídě se nehrálo šest ze sedmi zápasů. Jediný se uskutečnil na umělé trávě ve východočeském Jičíně, kam ho přesunula do lepších klimatických podmínek Lomnice nad Popelkou. "V krajském přeboru odpadly čtyři zápasy ze sedmi," uvedl manažer krajského fotbalového svazu Jan König. Rušily se i zápasy mládežnických soutěží. Pokud krajský fotbalový svaz přeloží všechna nesehraná utkání na 28. října, nastanou problémy s rozhodčími. Není jich totiž dostatek.

V Jablonci nad Nisou sněhová kalamita nedovolila odehrát sobotní zápas České fotbalové ligy mezi FK Baumit B a Slavií Praha B. "Museli jsme odložit i zápasy české dorostenecké ligy a ligy starších a mladších žáků.

Na odklízení půlmetrové vrstvy sněhu ze hřiště v Mozartově ulici bychom potřebovali velkou frézu. Během takové kalamity ale není kde si ji půjčit.

Navíc musíme připravit především naše hlavní hřiště, kde se v pondělí uskuteční zápas první ligy s Plzní," prohlásil sportovní ředitel FK Baumit Jablonec Tomáš Bárta.

Autor: