Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Kanonýr Ibiševič dohrál

Sport

  8:34
HOFFENHEIM - Nečekaný vítěz podzimní části bundesligy Hoffenheim bude zřejmě nejaktivnějším německým klubem ve zbytku lednového přestupního období. Potvrdila se totiž diagnóza, že nejlepší ligový střelec podzimu Vedad Ibiševič má přetržený přední zkřížený vaz a v této sezoně si už nejspíš nezahraje. Trenér Ralf Rangnick proto požaduje po vedení týmu adekvátní náhradu.

Vedad Ibiševič střílí první gól zápasu, obránce Bayernu Van Buyten jen již stínuje. foto: www.bundesliga.de

Autor 18 podzimních gólů Ibiševič se zranil v závěru středečního přípravného utkání s Hamburkem ve španělské La Manze. Původní obavy z těžkého zranění se dnes potvrdily během vyšetření v Německu. Čtyřiadvacetiletý bosenský reprezentant tak bude chybět až šest měsíců.

Ztráta nejlepšího střelce je pro nováčka a zároveň největší překvapení soutěže nejtěžší ranou, jaká ho mohla potkat. Kouč Rangnick už vyzval majitele Dietmara Hoppa, aby získal náhradu. "Když už nebude moci na jaře využít Vedada, musíme se na přestupovém trhu činit," uvedl Rangnick.

Hoffenheim vede tabulku německé bundesligy o skóre před Bayernem Mnichov. Jarní část soutěže začne za dva týdny.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...