24. listopadu 2017 12:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kapitán Zlína: Rodinu bych do Moldavska nevzal, nemohl jsem si ani zahrát play station

Josef Hnaníček (vpravo) v souboji s Janem Rezkem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Hnaníček (vpravo) v souboji s Janem Rezkem. | foto: MAFRA - Luděk Ovesný

tiraspol Moldavsko a konkrétně její část Podněsterská republika je nejchudší část Evropy. V jejím hlavním městě Tiraspolu však hraje bohatý fotbalový klub Šeriff , který před lety překvapivě zamezil Slavii v postupu do Ligy mistrů. Ve čtvrtek v Tiraspolu hráli zápas Evropské ligy fotbalisté Zlína a nestačili se divit.

Zlín už v minulém kole přišel o naději na postup, naopak domácí Šeriff se po výhře 1:0 dostal kolo před koncem skupiny F na první místo.

Spíš než výsledek tak zaujalo pozápasové vyjádření kapitána zlínského týmu Josefa Hnaníčka, který se vyjádřil k poměrům v Moldavsku.

„Byla vidět velká chudoba. Žít bych v Moldavsku nechtěl a rodinu s dětmi bych tam nevzal,“ přiznal třicetiletý Hnaníček v pozápasovém rozhovoru pro deník Sport.

Zlínský hráč Jean-David Beauguel s míčem.
Jean-David Beauguel střežen plzeňským kapitánem Romanem Hubníkem (uprostřed)....

„Bohužel jsme si nemohli zahrát ani play station. Neměli televizi s HDMI, takže to nešlo. To mě hodně zklamalo. Takže jsme hráli se Železem (Lukášem Železníkem) prší a docela se mi dařilo,“ dodal zlínský kapitán.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!