Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kerič by se mohl stát spoluhráčem Šventa

Sport

  10:58
Salcburk - Chorvatský fotbalista Andrej Kerič by mohl následovat slávistického záložníka Dušana Šventa do Salcburku. Nový kouč rakouského mistra Huub Stevens podle rakouského tisku hledá partnera pro kanonýra Marka Janka a vyhlédl si prý právě útočníka Liberce.

Nejlepší cizinec 1. ligy Andrej Kerič. foto: ČTK

"Salcburk potřebuje útočníka. Tím by mohl být Kerič, o kterého se Stevens zajímá," napsal rakouský deník Kurier. Případné jednání však prý komplikují nabídky z Německa. Třiadvacetiletý Chorvat přišel do Liberce v lednu 2008 jako záložník.

Trenér Ladislav Škorpil ho však začal využívat v útoku, což se v minulé sezoně vyplatilo, protože se Kerič s 15 zásahy stal králem ligových střelců a získal rovněž ocenění pro nejlepšího cizince hrajícího na českých trávnících. Celkem za Liberec nastoupil k 39 zápasům a vstřelil 21 branek.

Na začátku minulého týdne do Salcburku přestoupil ze Slavie Slovák Švento za částku okolo 50 milionů korun. V kádru v současnosti nejlepšího rakouského týmu jsou i Češi Karel Piták a Patrik Ježek.

Autor:

Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA
Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA

S přicházejícím létem je nutné myslet na ochranu pokožky, zejména u dětí. Přihlaste se do testování a vyzkoušejte dětský opalovací krém Cool Kids...