Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Kinclův gól proti Laziu zažil jako kluk. Sen každého hráče, řekl Krejčí

Sport

  18:00
PRAHA - Nezapomenutelný zápas Sparty proti Laziu v roce 2003 (1:0) sledoval přímo na stadionu jako jedenáctiletý kluk. „Marek Kincl dal tehdy vítězný gól v devadesáté třetí minutě, což je sen každého fotbalisty,“ vzpomínal Ladislav Krejčí. Ve čtvrtek večer si proti slavnému římskému týmu zahraje v osmifinále Evropské ligy.

Ladislav Krejčí (uprostřed) by chtěl zažít podobnou euforii jako Marek Kincl před dvanácti lety. foto: ČTK

Kanonýr Kincl, kat Lazia: 'Nečekal jsem, že se bude na můj gól tak vzpomínat'

Co ještě pamatujete?

Byl to krásný zážitek, na který si pamatujeme asi všichni. Vzpomínám, že den po zápase bylo na Strahově vyhlášení nejlepších hráčů z každého ročníku a zrovna Marek Kincl mezi nás přišel. Pořád na něm bylo vidět nadšení.

Teď si proti Laziu sám zahrajete. Pořád býváte nervózní, jako před svým prvním velkým zápasem před třemi lety proti Chelsea?
Pravda, před takovými zápasy bývám víc nervózní než normálně. Ale nejvíc to bylo před tím zápasem proti Chelsea. Ve čtvrtek proti Laziu už snad tak nervózní nebudu.

Costa Nhamoinesu se raduje s Ladislavem Krejčím ze svého gólu
Marek Kincl

Váš trenér Zdeněk Ščasný řekl, že Evropská liga je bonus navíc a hlavní je titul. Jak to berete vy?
Čeká nás další nádherný zápas před vyprodaným stadionem. Moc se těším a samozřejmě se pokusíme postoupit dál. Ano, je to nadstavba a soustředíme se hlavně na titul, ale pro nás jsou to krásné zápasy, které si můžeme užít.

Může být vaše výhoda, že nejste pod takovým tlakem?
Většinou je to obráceně a tíha je na nás. Ale nejdeme si jen zahrát, zápasu proti Laziu se věnujeme hodně. Všichni chceme postoupit! Byl by to další senzační úspěch pro celý klub.

Mezi fanoušky panuje mírný optimismus, že postup proti Laziu je možný. Jak to vidíte v kabině?
Šance je vždycky. Každopádně si všichni uvědomujeme sílu Lazia. Hraje výbornou soutěž a je to výborný mančaft. Ale pokusíme se postoupit. To by bylo skvělé!

Jaké jsou přednosti soupeře?
Jsou silní v ofenzivě a budou hrát týmově.

A vaše zbraně?
Hlavně bychom měli hrát aktivně, jako jsme předvedli v předchozích pohárových zápasech. To je jedna z našich hlavních zbraní. Měli bychom na ně nastoupit a vlítnout na ně.

V minulosti se mluvilo o tom, že o vás mají zájem některé italské kluby. Berete ten zápas jako šanci se ukázat?
O tom, že někam přestoupím, se spekulovalo už hodněkrát... A nebylo to jen o Itálii. Všechny zápasy na evropské scéně jsou hodně sledované a souboj proti Laziu nebude výjimka.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!