Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Klubovým koučem světa je Ferguson

11:11
BONN - Sir Alex Ferguson vyhrál 13. ročník ankety Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího klubového trenéra roku 2008. Fotbalisté Manchesteru United pod vedením sedmašedesátiletého skotského kouče vloni vyhráli anglickou ligu, Ligu mistrů i mistrovství světa klubů.

Ferguson to znovu dokázal. foto: AFP

Ferguson vyhrál anketu i před devíti lety, tedy rovněž za rok, kdy jeho tým triumfoval v Lize mistrů. Loni byl v hlasování odborníků z 85 zemí druhý za Carlem Ancelottim z AC Milán.

S velkým bodovým odstupem skončil na druhém místě nizozemský trenér Dick Advocaat, jenž získal se Zenitem Petrohrad Pohár UEFA a Superpohár. Třetí byl Argentinec Edgardo Bauza z ekvádorského celku LDU Quito, který po nečekaném triumfu v Poháru osvoboditelů postoupil do finále MS klubů.