Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koho nalosuje Ronaldo? Opět hrozí Španělsko

Sport

  11:00
PRAHA - Osud českých fotbalistů dost možná ovlivní Ronaldovy ruce. Právě legendární útočník Barcelony, Interu Milán nebo Realu Madrid, který letos v únoru ukončil aktivní kariéru, bude večer asistovat u losu evropské kvalifikace mistrovství světa 2014 v Brazílii.

Španělsko - Česko (Villa a Hubník). foto: ČTK

Koho reprezentaci vyloví? To přímo v Rio de Janeiru uvidí oči tří nejdůležitějších mužů u národního týmu – trenéra Michala Bílka, manažera Vladimíra Šmicera a technického vedoucího Jaroslava Dudla. Česko se kvůli strmému pádu žebříčkem FIFA (momentálně je 38., což je nejhorší umístění v samostatné historii) ocitne až ve třetím koši a dostat může širokou škálu schůdných, nevyzpytatelných, lehkých i věhlasných soupeřů.

Největší pozornost ale určitě vyvolají země, které se objeví v prvním osudí vyhrazeném jen pro nejlepší. Stejně jako v probíhající kvalifikaci Eura 2012 mohou Rosický a spol. změřit síly s mistry světa i Evropy ze Španělska. Třeba ale vyzvou mnohem přijatelnější, avšak méně atraktivní Norsko.

Grafika: losování kvalifikace o MS 2014.

Také druhý koš nabízí velmi rozdílné varianty od Slovenska až po Francii. "Ta už není, co bývala. Prochází si krizí. Pokud bychom ale narazili na Španělsko i Francii, bylo by to hodně těžké," míní bývalý reprezentační kanonýr Vratislav Lokvenc, jak by mohla vypadat "skupina smrti."

Sám ovšem doufá, že mistrovství světa v Brazílii, kam se mezinárodní turnaj vrací poprvé od roku 1950, nebude bez české účasti jako to loňské v Jihoafrické republice. "Celý svět se začíná vyrovnávat, proto má šanci úplně každý. Pokud budeme mít dobrou formu, tak je v naší moci postoupit," zůstává optimistický Lokvenc.

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...