Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koho nalosuje Ronaldo? Opět hrozí Španělsko

Sport

  11:00
PRAHA - Osud českých fotbalistů dost možná ovlivní Ronaldovy ruce. Právě legendární útočník Barcelony, Interu Milán nebo Realu Madrid, který letos v únoru ukončil aktivní kariéru, bude večer asistovat u losu evropské kvalifikace mistrovství světa 2014 v Brazílii.

Španělsko - Česko (Villa a Hubník). foto: ČTK

Koho reprezentaci vyloví? To přímo v Rio de Janeiru uvidí oči tří nejdůležitějších mužů u národního týmu – trenéra Michala Bílka, manažera Vladimíra Šmicera a technického vedoucího Jaroslava Dudla. Česko se kvůli strmému pádu žebříčkem FIFA (momentálně je 38., což je nejhorší umístění v samostatné historii) ocitne až ve třetím koši a dostat může širokou škálu schůdných, nevyzpytatelných, lehkých i věhlasných soupeřů.

Největší pozornost ale určitě vyvolají země, které se objeví v prvním osudí vyhrazeném jen pro nejlepší. Stejně jako v probíhající kvalifikaci Eura 2012 mohou Rosický a spol. změřit síly s mistry světa i Evropy ze Španělska. Třeba ale vyzvou mnohem přijatelnější, avšak méně atraktivní Norsko.

Grafika: losování kvalifikace o MS 2014.

Také druhý koš nabízí velmi rozdílné varianty od Slovenska až po Francii. "Ta už není, co bývala. Prochází si krizí. Pokud bychom ale narazili na Španělsko i Francii, bylo by to hodně těžké," míní bývalý reprezentační kanonýr Vratislav Lokvenc, jak by mohla vypadat "skupina smrti."

Sám ovšem doufá, že mistrovství světa v Brazílii, kam se mezinárodní turnaj vrací poprvé od roku 1950, nebude bez české účasti jako to loňské v Jihoafrické republice. "Celý svět se začíná vyrovnávat, proto má šanci úplně každý. Pokud budeme mít dobrou formu, tak je v naší moci postoupit," zůstává optimistický Lokvenc.

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Mohlo by vás zajímat