Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koller by chtěl zpět do Francie, námluvy se Slavií popřel

Sport

  15:07
PRAHA - Fotbalista Jan Koller se chystá na konci listopadu ukončit své rok a půl dlouhé angažmá v Samaře a přemýšlí, kam z Ruska nasměruje své další kroky. Nejlepší střelec v historii české reprezentace zatím neuvažuje o návratu do České republiky a popřel zákulisní informace o možném odchodu do mistrovské Slavie.

Ivan Trojan a Jan Koller na tréniku v Ďolíčku. foto: ČTK

 Šestatřicetiletý kanonýr by nejraději pokračoval v některém z klubů na jihu Francie blízko Monaka, kde se usadila jeho rodina.

"Zrovna nyní se jedná o tom, kde bych mohl hrát dál," řekl dnes novinářům Koller, který si v rámci volna zatrénoval ve vršovickém "Ďolíčku" s prvoligovými fotbalisty Bohemians 1905.

Kollerův první gól v lize právě do sítě Bohemians

Koller končí v Rusku proto, že chce být se svojí rodinou. Jeho žena Hedvika s dcerami Hedvikou a Kateřinou nyní totiž pobývají ve Francii. Kollerova starší dcera Hedvika na podzim začala v Monaku chodit do školy. "Nejlepší by bylo, kdyby vyšlo nějaké angažmá poblíž Monaka. Aspoň na půl roku, ale vím, že v mém věku se už moc plánovat nedá," uvedl Koller.

V monackém knížecím klubu působil Koller od léta 2006 a za rok a půl si tamní prostředí i s rodinou hodně oblíbil. Proto by nyní rád pokračoval v některém z klubů sídlících na Azurovém pobřeží. Možnost pokračovat v Rusku Koller zavrhl kvůli tomu, že v posledních měsících musel snášet odloučení od svých blízkých.

Koller by mohl zakotvit v prvoligovém Nice, v úvahu připadá také třetiligové Cannes. "Tahle řešení by pro mě asi v současné chvíli byla nejlepší," přemítal Koller. "A když to nevyjde v té Francii, tak se možná vrátíme domů," dodal. Vyloučil ale, že by mohl zamířit do pražské Slavie, jak se o tom ve fotbalových kuloárech spekuluje. "Není to pravda, i když se mě na to spousta lidí ptá," zdůraznil Koller.

Do Samary se vrátí v neděli, v sobotu večer ještě těsně před zápasem světové kvalifikace s Polskem stihne absolvovat oficiální rozlučku s reprezentací, které dal definitivně sbohem po zářijovém utkání na Slovensku. "Už mě vůbec nenapadlo, že bych se měl na poslední zápasy s Poláky a Severními Iry vracet, jednou to stačilo," připomněl Koller, který se na Slovensku v národním týmu objevil po více než roce a pak ze zklamání z vlastního výkonu oznámil definitivní konec.

Autor: