3. února 2010 16:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Koller se neovládl a za nesportovní gesto byl ve třetí lize vyloučen

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jan Koller v zápase za Cannes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Koller v zápase za Cannes. | foto: www.ascannes.info

CANNES Český fotbalový útočník Jan Koller ve službách AC Cannes nedohrál úterní zápas proti Evianu ve třetí francouzské lize. V nastaveném čase prvního poločasu jej rozhodčí vyloučil kvůli tomu, že Koller na trávníku údajně ukázal blíže nespecifikované nesportovní gesto.

Přestože se Cannes ohradilo s tím, že Koller červenou kartu vůbec dostat neměl, hrozí šestatřicetiletému kanonýrovi třízápasový trest. "Vyloučení Kollera bylo nejvýznamnější událostí večera," uvedl list Le Figaro. Deník také poukázal na problematické dokazování možné Kollerovy viny, protože gesto nezachytila žádná z televizních kamer.

Kollera se jeho klub zastal. "Vyloučení bylo nespravedlivé," uvedly internetové stránky celku z Azurového pobřeží, kde Koller hraje od ledna poté, co na konci loňského roku ukončil působení v Samaře. Přestože Cannes proti Evianu hrálo celý druhý poločas v oslabení, získalo bod za bezbrankovou remízu. A i bez Kollera prý mělo navrch.

Nyní se čeká na to, zda se Kollerovým případem začne zabývat disciplinární komise. Autor rekordních 55 branek v české reprezentaci už v minulosti na hřišti ale několikrát neudržel nervy na uzdě.

Jan Koller v zápase za Cannes.

V roce 2001 v utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa se Severním Irskem v Teplicích při svém střídání hodil na zem reprezentační dres, vzápětí na Islandu byl vyloučen po potyčce s protihráčem a čtyři kvalifikační zápasy pak nemohl hrát.

Předloni během svého působení v Norimberku jej německý svaz potrestal jednozápasovým distancem kvůli tomu, že při utkání v Hannoveru prý plivl na protihráče, byť se Koller hájil s tím, že sliny z jeho úst vylétly při hádce samovolně.

Koller tehdy při čekání na výrok disciplinárky dokonce uvažoval o tom, že v případě potrestání ukončí kariéru, od čehož vzápětí ustoupil. Také loni v září při utkání kvalifikace MS v Bratislavě byl nazlobený a frustrovaný ze svého výkonu, když chvíli po poločase střídal. Hned po utkání také své působení v reprezentaci ukončil.

ČTK
  • 0Diskuse