4. srpna 2011 23:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Komňacký: Jedno oko je spokojené a druhé pláče

Jablonec - Alkmaar (Lafata). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jablonec - Alkmaar (Lafata). | foto: ČTK

JABLONEC V jabloneckém trenérovi Františku Komňackém se po remíze 1:1 v odvetě třetího předkola Evropské ligy s Alkmaarem, která znamenala po prohře 0:2 v Nizozemsku vyřazení, mísily rozdílné pocity. Byl hrdý na to, že jeho tým předvedl i v oslabené sestavě výkon na hranici možností a s favoritem sehrál zcela vyrovnanou partii, mrzely ho ale neproměněné šance.

"Jedno oko je spokojené, druhé pláče, protože jsme sehráli dobrý zápas, ale nepostoupili jsme," vystihl Komňacký své pozápasové dojmy na tiskové konferenci. "Měl jsem z toho zápasu vnitřně strach, trochu jsem se obával, že s námi Alkmaar bude hrát kolotoč," připustil.

EVROPSKÁ LIGA

Černé myšlenky se ale nenaplnily a Baumit sehrál jeden z nejvydařenějších zápasů pod Komňackého vedením. "Musím říct, že jsem na to svoje mužstvo docela hrdý. Hráči šli do toho zápasu tak, jak jsme si řekli, s ohromnou vůli, agresivitou a nasazením," chválil. Hráči podle něj do puntíku splnili taktiku.

"Rozhodli jsme se presovat soupeře po celém hřišti a nenechat ho hrát to, čím nás přehrával v Alkmaaru. K úplné spokojenosti nám chybí proměnění několika těch šancí a dotažení utkání do vítězného konce, protože hráči by si to za dnešní přístup určitě zasloužili. Na tenhle zápas budeme vzpomínat v tom smyslu, že jsme ho odehráli na hranici možností," podotkl jablonecký trenér.

Jablonec - Alkmaar (Piták).

Posteskl si, že Jablonec nedokázal vstřelit úvodní branku. "Kdybychom vedli 1:0, soupeř by znervózněl a asi by to bylo celé trošku jiné. Alkmaar by se o ten postup asi bál. Gól na 0:1 tu postupovou tajenku vyřešil, Alkmaaru bychom museli dát za poločas čtyři góly, a to v tomhle okamžiku není schopen skoro nikdo," uvedl Komňacký. Těšilo ho, že se Baumit na rozdíl od loňského roku, kdy vyhořel s Nikósií, loučí s poháry se vztyčenou hlavou.

"Ostudu jsme v Evropské lize rozhodně neudělali. Možná jsme trošku měli smůlu, že jsme narazili na tak silného soupeře," dodal. Hráči se s trenérem v hodnocení shodli. "Rozdělil bych to na dvě části. Radost panuje z výkonu, zklamaní jsme z toho, že jsme dali jen jeden gól. Mělo jich být více, měli jsme vyloženější šance než Alkmaar. Kdybychom to gólově zužitkovali, tak by třeba ještě bylo o co hrát," uvedl obránce Tomáš Jablonský.

Křišťálová lupa 2011

Podle kapitána Petra Pavlíka rozhodlo proměňování šancí. "V tom byl jediný rozdíl mezi oběma týmy. Rozloučili jsme se důstojně, byli jsme Alkmaaru vyrovnaným soupeřem a já bych si dovolil tvrdit, že jsme dneska byli i lepší," mínil Pavlík. Jablonec podle něj nebyl horší o dva góly, jak ukazuje celkové skóre z dvojutkání.

"Všichni viděli, že i v Čechách se umí hrát fotbal, že český tým dokáže hrát vyrovnaně se špičkovým manšaftem v Evropě. Jsem strašně rád, že jsme uhráli aspoň tu remízu. Jsem hrdý na tým a to, co dnes předvedl," prohlásil Pavlík. Mrzelo ho pouze to, že nebylo vyprodáno. "Kdy jindy bychom měli vyprodat stadion, než na takovéhlé zápasy. Real Madrid sem asi nepřijede. To mě trošku mrzí. Ale děkujeme všem, kteří přišli, vytvořili skvělou atmosféru," doplnil.

Sparťané po Sarajevu: Vyplatilo se nám, že jsme nic nepodcenili

Střídmá radost vládla v týmu sparťanských fotbalistů po postupu přes FK Sarajevo do 4. předkola Evropské ligy. Pražany těší, že po prvním utkání, v němž vyhráli 5:0, dnes v bosenské metropoli splnili "postupovou" povinnost a po výhře 2:0 v Sarajevu se mohou těšit na další klání v pohárové Evropy.

Sparťané si po vítězství pochvalovali, že zůstali koncentrovaní, byť už je první zápas téměř posunul do další fáze. Český kouč ve službách Sarajeva Jiří Plíšek i po prohře byl rád, že jeho tým dnes nevyhořel jako před týdnem v Praze. Podle kouče Sparty Jozefa Chovance dnes Pražané dobře splnili svoji sarajevskou "misi".

Sarajevo - Sparta (Vacek v akci).

"Nejdůležitější bylo, že jsme byli soustředění, celý zápas od první do poslední minuty. Už po prvním zápase v Praze jsme měli dostatečný náskok a dnes jsme to už spíš mohli kontrolovat," řekl po utkání trenér, který hned po zápase už myslel na další zápas Letenských proti Jablonci, který je na programu v neděli. Chovanec byl především rád, že si Sparta odvetu v Sarajevu ničím nezkomplikovala.

"Nedali jsme sice první velkou šanci, ale pak se to celkově zklidnilo a po naší druhé brance už úplně," řekl letenský kouč. Také kapitán Marek Matějovský si pochvaloval, že si Sparta prodloužila úspěšný vstup do sezony a vyhrála i třetí soutěžní zápas. "Trenéři nás upozorňovali, že dnes nás čeká úplně jiný zápas než v Praze, že na nás soupeř vletí a diváci ho poženou. Ale zvládli jsme to velmi dobře a když jsme dali první gól, tak soupeř trochu ztratil morální síly," mínil Matějovský.

Sarajevo - Sparta (Kweuke).

Toho mohlo navíc těšit, že se po dlouhé trefil levačkou, čímž zpečetil dnešní výhru Sparty. "Ani nevím, kdy jsem dal naposledy gól levou nohou. Ale trenéři mě nutí, ať častěji střílím, a tak jsem rád, že mi to tam tak spadlo," těšil se Matějovský a chválil i autora první branky Kweukeho, který se blýskl dalekonosnou trefou. "Dal nádherný gól a my jsme rádi, jak mu to tam zatím padá," připomněl Matějovský bilanci Kamerunce, který v prvních třech zápasech sezony nasázel už pět branek.

Domácí kouč Jiří Plíšek po vyřazení nijak netruchlil, navíc ho mohlo těšit, že jeho tým fanoušci i po zápase vyprovodili ze hřiště bouřlivým aplausem i přes jasný výsledek dvojutkání. "I fanoušci viděli reálný rozdíl, jaký mezi oběma týmy je. Ale jsou naprosto skvělí," řekl Plíšek. Jeho tým dnes prý ukázal lepší tvář než před týdnem. "Někdy prohrajete, ale je to malé vítězství jako v dnešním případě. I v oslabení jsme dokázali bojovat, což ocenili i diváci," uvedl Plíšek.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA ŠTÍHLÉ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč