10. června 2008 13:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kontroverzní gól Holanďanů

Ruud Van Nistelrooij oslavuje se svými spoluhráči úvodní gól zápasu s Itálií | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruud Van Nistelrooij oslavuje se svými spoluhráči úvodní gól zápasu s Itálií | foto: AFP

BASILEJ Zástupce UEFA potvrdil, že první gól Nizozemců byl regulérní.

Vlnu emocí především na italské straně vyvolal úterní první gól Nizozemců, při kterém mistři světa reklamovali ofsajd. Na dnešní tiskové konferenci ale veškeré dohady zamítl generální sekretář UEFA David Taylor, který označil gól jednoznačně za regulérní.

V inkriminovaném okamžiku, kdy se Ruud van Nistelrooij trefil do italské sítě, se zdálo, že nizozemský kanonýr stojí v jasném ofsajdu. Za brankovou čarou však ležel ještě po střetu se spoluhráčem obránce Christian Panucci. A podle pravidel není důležité, zda se poslední hráč bránícího týmu nachází uvnitř hřiště, či vně.

 "Branka padla podle pravidel. Není mnoho lidí, dokonce ani těch přímo na hrací ploše, kteří znají správnou interpretaci pravidla 11," prohlásil Taylor, který se tím postavil za trojici švédských rozhodčích.

Myslíte si, že nové pravidlo přispěje k omezení simulování? Co když je hráč opravdu zraněn anebo ho za brankovou čáru dostane neúmyslně jeho vlastní brankář, jak se to stalo právě v tomto případě? Přidejte svůj vlastní názor do diskuse pod článkem.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...