12. července 2011 18:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Korupce v Turecku graduje: zadržen byl i kouč Besiktase

Plzeň - Besiktas (radost Delgada). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Besiktas (radost Delgada). | foto: Reuters

Policie zadržela další osoby podezřelé ze zapletení do rozsáhlého korupčního skandálu v tureckém fotbalu - trenéra Tayfura Havtucua z Besiktase, kde vede i českého obránce Tomáše Sivoka, funkcionáře tohoto istanbulského celku Serdara Adaliho a dva hráče dvanáctého týmu uplynulého ročníku nejvyšší soutěže Büyüksehiru.

V souvislosti s korupcí se ocitlo ve vazbě celkem 26 lidí včetně prezidenta úřadujícího šampiona Fenerbahce Azize Yildirima, který čelí obvinění ze zmanipulování 19 zápasů. Zadržen byl také Sadri Sener, předseda vicemistra Trabzonsporu, kam má namířeno obránce Ondřej Čelůstka z pražské Slavie.

VÍCE O FOTBALE V TURECKU:

Fenerbahce se však podle všeho nemusí obávat, že by kvůli skandálu přišlo titul a účast v Lize mistrů. Vedení tureckého svazu dnes totiž pozastavilo vlastní vyšetřování do té doby, než dostane od vyšetřujících orgánů potřebnou dokumentaci. "Disciplinární řízení začne, až soud převezme od státního zástupce obžalobu," citovala agentura AP předsedu svazu Mehmeta Aliho Aydinlara. "Kluby tak budou v evropských pohárech startovat podle konečného pořadí v tabulce," dodal s tím, že svaz byl kvůli vyšetřování v neustálém kontaktu s UEFA i FIFA.

Aydinlar také uvedl, že nová sezona v Turecku začne podle plánu 5. srpna a Fenerbahce se 31. července utká v Superpoháru s pohárovým vítězem Besiktasem. Odložení soutěže navrhlo mimo jiné vedení Galatasaraye, které ve vyšetřování korupce nefiguruje.

ČTK, Lidovky.cz

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?