30. prosince 2008 13:25, aktualizováno  17:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Košťál opouští vedení svazu

Vlastimil Košťál nebude potrestán. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlastimil Košťál nebude potrestán. | foto: Tomáš KristLidové noviny

PRAHA Vlastimil Košťál rezignoval na funkci místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu a k 31. prosinci skončí i jako člen výkonného výboru. Uvedl to server Týden.cz, jenž má k dispozici Košťálův dopis adresovaný předsedovi svazu Pavlu Mokrému a členům výkonného výboru. Mokrý řekl, že o rezignaci svého místopředsedy nic neví.

"Důvody k těmto krokům jsou především osobního charakteru a netřeba o nich spekulovat. Předpokládám, že vzhledem ke skutečnosti, kdy je všeobecně známo, že nebudu na nadcházející volební hromadě kandidovat na žádnou funkci ve výkonném výboru, toto rozhodnutí nikoho nepřekvapí," citoval server z dopisu.

Košťál naznačil svůj odchod z fotbalu už v létě po mistrovství Evropy, kdy spolu s trenérem Karlem Brücknerem skončil u národního týmu. U reprezentace působil od roku 2001 jako manažer.

V českém fotbale se Košťál angažoval od konce 90. let. Nejprve ve Spartě Praha, jejímž prezidentem byl v letech 1999-2005, poté i na svazové úrovni. Členem výkonného výboru ČMFS byl od roku 2001, v říjnu 2005 po neúspěšné kandidatuře na pozici předsedy se stal prvním místopředsedou.

Podle prvního muže českého fotbalu Mokrého se Košťálův krok fungování výkonného výboru nijak zásadně nedotkne. "Výbor zůstává ve dvanáctičlenném složení a nebude to mít velký dopad na jeho činnost, protože od mistrovství Evropy se (Košťál) už příliš dění ve fotbale nezúčastňoval s výjimkou jednání výkonného výboru," řekl předseda ČMFS.

Nejbližší Košťálův spolupracovník ve výkonném výboru a další místopředseda Jaroslav Vacek se naopak domnívá, že jeho odchodem fotbal ztratí. "Přes všechnu neoblíbenost, jíž se těší, zůstával jedním z mála lidí v našem fotbale, který o něm dokázal nejen dobře mluvit," řekl Vacek.

Médiím zprostředkoval informace o Košťálově rezignaci Kubíček. "Dostal jsem dopis mailem v 11:30, a tak jsem udělal servis médiím," uvedl olomoucký funkcionář, který patřil k největším Košťálovým kritikům. "O důvodech nebudu polemizovat, o to nás ostatně Vlasta žádá. Jen mi není jasné, proč tak zkušený funkcionář opustí svoji funkci statutárního zástupce v tuto chvíli před valnou hromadou, kde by každý z nás měl skládat účty a nést svoji odpovědnost," řekl Kubíček.

Současně se domnívá, že se rezignací trochu změní situace ohledně rozdílných názorů na valnou hromadu, která se má konat 27. června. Kubíček je totiž zastáncem dřívějšího termínu. "Není tajemstvím, že jsme měli opačné názory, tímto by se něco mohlo změnit," míní funkcionář, který už na závěr ledna svolal do Průhonic pracovní setkání delegátů. Schůzka však nebude mít nijak závazný ani volební charakter.

Lidovky.cz

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na Lidovky.cz