2. října 2015 11:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Takový kolotoč jsem nezažil, divil se hrdina Koubek. I tak vychytal nulu

Brankář Slovanu Liberec Tomáš Koubek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Slovanu Liberec Tomáš Koubek. | foto: ČTK/AP

MARSEILLE (OD NAŠEHO ZPRAVODAJE) Byl jako neprostupná stěna, brankář libereckých fotbalistů Tomáš Koubek předvedl v Evropské lize velkolepý výkon. Měl obrovskou zásluhu na tom, že Liberec na hřišti favorita v Marseille nedostal ani gól a nakonec dokonce zvítězil 1:0.

„Prožívám pocity absolutního štěstí. Vyhráli jsme v Marseille, což je neuvěřitelné,“ říkal talentovaný gólman, který do Liberce přišel v létě na hostování ze Sparty.

Co rozhodlo o vaší výhře?
Věděli jsme, že Marseille má obrovskou ofenzivní sílu. Hlavní bylo, že jsme ji dokázali ubránit. Pomohli tomu všichni. Měli jsme prostě zeď v bráně, a tím pádem jsme tady vyhráli.

Dá se říct, že vám jako brankáři všechno vyšlo?
Vyšel mi začátek. Věděli jsme, že úvodních dvacet minut mají hráči Marseille silných. Tam jsem něco chytil, byly tam i nějaké zblokované střely a domácí to párkrát nedali z malého vápna, což nám hrálo do karet. Postupem času jsem vzhledem k okolnostem začal věřit, že už gól nedostaneme. A že jsme sami dali ještě gól, bylo neuvěřitelné. Teď si to všichni užíváme a spousta z nás vůbec nevěří, že jsme tady vyhráli.

Kdy vám v zápase bylo nejhůř?
Při jedné situaci, kdy jsem vyrazil míč před sebe, pak střelu dorážel útočník a někdo to zblokoval nad. To mi asi bylo nejhůř, ale pomáhali si navzájem. Hráli jsme asi trochu jiný styl než jsou lidi zvyklí. Ale vyšlo nám to. Marseille má přitom obrovskou sílu. Když jsem před zápasem říkal, že Plzeň je v asi větší formě než Marseille, tak jsem se spletl.

Jak to?
Takový kolotoč jsem ještě nezažil. Hráči Marseille si dávali rychlé přihrávky a ukázali nám, jak by se měl hrát fotbal. Ale my jsme měli štěstí a zvládli jsme to za tři body.

Byl to pro vás nejlepší zápas v životě?
Asi jo, navíc na nejlepším stadionu. I když nebylo tolik lidí, atmosféra byla skvělá. Je to obrovské vítězství pro celý Liberec i pro všechny hráče.