Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kováč má namířeno do Sampdorie Janov

Sport

  18:41
MOSKVA - Český fotbalista Radoslav Kováč cítí, že po třech a půl letech ve Spartaku Moskva potřebuje změnu, proto má namířeno do Sampdorie Janov. S italským celkem je už obránce či záložník domluvený na konkrétních podmínkách smlouvy a nyní čeká, zda se mezi sebou dohodnou kluby. Jasno by prý mělo být nejpozději v horizontu tří až čtyř dnů.

Kováč v dresu Spartaku. foto: Michal Doležal, ČTK

Kováč je ve Spartaku spokojený, nastupuje pravidelně v základní sestavě, ale vyzkoušet si italskou ligu je pro něj velkou výzvou. "Cítím, že by to chtělo změnu. Jsem tady tři a půl roku a rád bych chtěl zkusit zase něco jiného. Přece jen mi bude 29 let a italská liga je o stupínek výš," řekl Kováč.

Reprezentačního beka angažmá v Itálii hodně láká. "Je to úplně jiná země s jiným podnebím. Láká mě si zahrát proti takovým velkým mančaftům, jako je Juventus nebo AC Milán. Italská liga je velký sen každého fotbalisty," pokračoval Kováč.

Ještě dnes trénoval s ruským celkem, ale už brzy se možná definitivně vypraví na Apeninský poloostrov. Jednání podle všeho finišují. "Teď už záleží jen na Spartaku. Sampdorie mi dala nabídku, na podmínkách smlouvy jsme domluvení. Ve Spartaku mi slíbili, že když přijde dobrá nabídka, tak mi nebudou bránit v odchodu. Takže uvidíme," uvedl Kováč.

Jasno by chtěl mít co nejdříve. "Jednání mají samozřejmě vývoj, dneska večer by se něco mohlo dít. Rozhodnout by se mělo nejpozději během následujících tří až čtyř dnů. Doufám, že to vyjde," přál si bývalý sparťan.

Sám cítí, že o něj šestý tým uplynulého ročníku italské ligy hodně usiluje. "Včera jsme se o tom bavili s mým manažerem Viktorem Kolářem, že o mě má trenér Sampdorie velký zájem. Věřím, že se mnou počítá do základní sestavy. Jinak by mě asi nechtěli koupit," uvedl Kováč.

Jeho rozhodnutí opustit Spartak prý neovlivnila poslední porážka v ruské lize 1:5 s městským rivalem CSKA. "Byl to jeden z nejhorších zápasů, co jsem v Rusku, ale to se někdy stane, že to nevyjde. Takový je fotbal. Zažil jsem tu krásné tři roky, kdy jsme hráli velice dobrý fotbal. Teď je prostě období, kdy nám to tolik nejde," podotkl Kováč.

O svém případném přestupu do Janova se radil i s několika reprezentanty, kteří italskou ligu dobře znají. "Volal jsem si Markem Jankulovským, Tomášem Ujfalušim. Prý je to výborný mančaft, doporučili mi ho," dodal osmadvacetiletý reprezentant.

Autor:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...