Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kováč odchází z Moskvy do West Hamu

Sport

  19:47
MOSKVA - Do boje o českého reprezentanta Radoslava Kováče se vložil i West Ham United a podle všeho to bude nakonec tento anglický klub, do kterého fotbalista zamíří. Už dopoledne předseda Spartaku Moskva Valerij Karpin naznačil, že s anglickým protějškem jedná, a podle posledních informací z Ruska vpodvečer kluby dospěly k dohodě o půlročním hostování. Transfer ale ještě uzavřen není.

Kapitán Spartaku Moskva Radek Kováč v akci. foto: ČTK

"Dostali jsme formální nabídku na Kováče od West Hamu, stejně jako od dalšího týmu z Anglie a také týmů ze Španělska. Jejich jména však prozradit nemohu," uvedl Karpin v ruských médiích ještě před tím, než byla večer předběžná dohoda klubů na světě.

Hráčův agent Pavel Zíka nicméně ani poté ještě neoznačil transfer za dokončený. "Zda se kluby domluvily, mi komentovat nepřísluší. Ale i pokud by tomu tak bylo, ještě by chyběla řada administrativních úkonů včetně zdravotních testů a dalších věcí. Také s Milánem se kdysi Spartak na odchodu Radka domluvil, ale nakonec zůstal v Moskvě. Jsem proto raději zdrženlivý," řekl Zíka. Každopádně odchod do West Hamu označil za zajímavou variantu pro Kováče. "Protože by nastupoval v Premier League a rozhodně je této možnosti nakloněn," uvedl Zíka.

Kováče údajně chce trenér West Hamu Gianfranco Zola, který nabízí stejně jako Celtic Glasgow 120 milionů korun. To je částka, kterou za Kováče zaplatil Spartak v roce 2005 pražské Spartě. Odchovanec olomouckého fotbalu by tak v případě přestupu navázal na českou tradici v londýnském celku, kde před ním působili Tomáš Řepka, Pavel Srníček či Petr Mikolanda a v současnosti jsou zde brankáři Jan Laštůvka s Markem Štěchem a trenér brankářů Luděk Mikloško.

Autor: