8. listopadu 2012 13:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Krejčí by rád euforii z reprezentační pozvánky využil i v Izraeli

Autor dvou gólů Ladislav Krejčí ze Sparty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autor dvou gólů Ladislav Krejčí ze Sparty | foto: ČTK

HAIFA Na začátku sezony si vykloubil rameno a po měsíční pauze přišel o skvělou jarní formu, teď se před sparťanským záložníkem Ladislavem Krejčím znovu otevírají samé lákavé vyhlídky. V úterý k němu poprvé přilétla pozvánka do reprezentace, do níž měl namířeno už několikrát. Dvacetiletý talent by si rád euforii prodloužil i ve čtvrtek v izraelské Haifě, kde se Spartou může v duelu s Kirjatem Šmona v předstihu slavit postup do jarních vyřazovacích bojů v Evropské lize.

Krejčí věří, že zažije podobnou radost jako v úterý, kdy se dozvěděl o nominaci do národního týmu před přípravným utkáním se Slovenskem. "Je to pro mě další impulz, ale na zápas v Izraeli bych se těšil stejně, i kdybych se do reprezentace nedostal. Každopádně v úterý se mi splnil sen. O tom, že budu v reprezentaci, jsem snil od malinka," řekl dnes novinářům Krejčí při cestě na Blízký východ. O Krejčím se v souvislosti s reprezentací mluvilo už před červnovým mistrovstvím Evropy, nakonec na šikovného leváka místo ve výběru kouče Michala Bílka nezbylo. A když po Euru neměl chybět na startu nové kvalifikace, zbrzdilo ho srpnové vykloubení ramena při zápase proti rakouské Admiře. Krejčí připouští, že ho čtyřtýdenní výpadek rozhodil.

"Po zranění to se mnou nebylo ideální, ale teď se už cítím dobře a myslím, že jdu nahoru," uvedl. Za zlom považuje první vzájemný duel se Šmonou z konce října, kdy se už v první desetiminutovce blýskl vedoucím gólem a nahrávkou na druhou branku Václava Kadlece. "Utkání se Šmonou mi určitě pomohlo. Člověku vždycky pomůže, když se takhle prosadí hned na začátku utkání. Snad to tak bude pokračovat. Rád bych týmu podobně pomohl i v Izraeli," přál si vicemistr Evropy do 19 let z minulého roku.

Nad reprezentací dopředu nepřemýšlel

K Bílkově nominaci se prý v úterý nijak neupínal. Neřešil, že se o jeho povolání mluví už několik měsíců. "Nebral jsem to tak, že teď skončilo nějaké čekání. Vždyť je mi teprve dvacet let. Takže nijak dlouhé to nebylo. Ale jsem moc šťastný, že to vyšlo," líčil Krejčí.

Ve čtvrtek může zažít další radostný okamžik. Když sparťané vyhrají na izraelské půdě a Bilbao ve druhém utkání neporazí Lyon, Pražané budou mít dva zápasy před koncem skupiny jistou účast v jarním play off. "Odveta se Šmonou pro nás je momentálně hodně důležitá. Mít po čtyřech zápasech jistý postup, to je krásná vyhlídka. I když ještě závisí na druhém zápase skupiny. Každopádně by nám výhra v Izraeli bez ohledu na další výsledky výrazně pomohla. Uděláme všechno, abychom uspěli," prohlásil Krejčí.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!